Seo Dostu Site Geliştirme

Seo Dostu site geliştirme , Google Panda güncellemesi ile birlikte daha da önemi artmıştır. Web yazılım geliştirirken, Seo uyumlu olmasına dikkat etmek gerekmektedir. Önemli olan kullanıcı dostu site yaratabilmektir.

Web tasarım yaparken yapmanız gereken önemli şey, kategorileri kullanıcının kolay ulaşabileceği şekilde tasarlamaktır.Bizim tavsiyemiz breadcrumb navigasyon eklemenizdir. Bread crumb navigasyonu ile Anasayfa>Kategoriler>Web Yazılım şeklinde olması gerekmektedir.

Sitenizin Seo dostu olabilmesi için “uniqe” içerik girilmesi de önemlidir. Ne kadar farklı yazı yazılırsa o kadar kişi sitenizden söz eder ve sitenizin duyulması için “viral merkating”  yapmış olursunuz.

Sitenizde link bağlantıları varsa bu da diğer sitelerin önüne kolaylıkla geçmenizi sağlar. Link bağlantılarını Google size vermektedir,siz kendi siteniz için uygulayamıyorsunuz ancak Web Master Tools’tan istemediğiniz bağlantıyı kaldırabilirsiniz.

Sitenizde mutlaka ilgi çekici başlıklar kullanmanız gerekmektedir. Ancak bu da tek başına yeterli değildir 200 kriterden sadece biridir. Tıklanan sayfada kullanıcının kalması da hemen çıkma oranını düşürmesi açısından önemlidir bu yüzden mutlaka içeirğinizin de ilgi çekici olması gerekmektedir.

Seo dostu site geliştirmek web developer, seo danışmanları,site sahipleri bir araya gelip beyin fırtınası yaptıktan sonra sitenin nasıl geliştirileceğine karar vermeniz gerekmektedir.

 

 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir