Seo ’da Resimlerin Önemi

Seo ’da Resimlerin Önemi

Seo ’da Resimlerin Önemi

 

Seo ’da resimlerin önemi en az içeriklerin özgünlüğü ve kalitesi kadar önemlidir. Başta Google ve Yandex olmak üzere hedef anahtar kelimelerde arama motorlarının doğal aramalarında üst sıralarda yer alınabilmesi için özgün içeriklerde kullanılan resimlere fazlasıyla dikkat edilmesi gerekmektedir.
Web sitelerine mutlak suretle içeriklerle ilgili resimler eklenerek içerikler zenginleştirilmelidir.
Bilindiği üzere arama motorlarının imaj arama özellikleri vardır. Örneğin Google görsel arama özelliği kullanılarak resim aramaları yapılabilmektedir. Görsel aramalarda ulaşılan resimlerin tıklanması web sitelerinin hit alması anlamına gelmektedir.
Web sitelerine eklenen resimkerde dikkat edilmesi gerekenler
• Resimlerin isimlerine dikkat edilmelidir. Resimlerin isimleri konuyla doğrudan bağlantılı olmalıdır.
• Resimlerin alt taglarının uygun şekilde girilmesi gerekmektedir.


• Resimlere mutlaka title girilmelidir.
• İçeriklerle birlikte web sitelerine eklenecek olan resimlerin büyüklükleri çok büyük önem taşımaktadır. Stili bozacak büyüklükte resimler paylaşmak web sitelerinin dizaynını bozacağından içerik ne kadar kaliteli olursa olsun görüntü kötü olacağından ziyaretçilere kötü gelebilir ve web sitelerinden uzaklaşmalarına sebep olabilir.
Kurallara uygun olarak web sitelerine eklenen resimler başlı başına bir hit kaynağıdır. Web sitelerine eklenecek olan resimlerin boyutları da çok önemlidir. Web sitelerinin içeriklerinde çok büyük boyutlarda kaliteli resimlerin olması web sitelerinin geç açılmasına sebep olabilir. Web sitelerine görüntü kalitesini bozmadan uygun kalite ve boyutta resimler eklenmelidir.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir