Seo Çalışması Yapılmayan Sitelerin Kalıcılığı Yoktur

Seo Çalışması

Seo Çalışması

Seo çalışmalarına önem vermeyen siteler o an için popüler olan içerikleri sayesinde kısa vadede başarılı olabilirler. Fakat  uzun vadede gidecekleri yer Google’ın alt sayfalarıdır bu unutulmamalıdır.

Seo çalışmaları yapılmamış sitelerdeki içerikler ne kadar popüler  olursa olsunlar saman alevi gibi bir etki yaratırlar.

O içeriğin indexte uzun vadede kalıcılığı yoktur. Bu yüzden kalıcı başarı için site ve içeriğin seo ile başarılı bir şekilde aşırıya kaçmadan desteklşenmesi gereklidir.

Seo çalışması yapılan site ile yapılmayan sitenin arasındaki farkı şu şekilde açıklamak mümkündür.

Günümüzde içerik hızsızları çoğaldı. Ne kadar önlem alsanızda sitenizden içeriğiniz çalınabilir bunun henüz kesin bir çözümü bulunamadı. Sitenizde kopyalamaya izin vermeseniz bile üşenmeden yazınızı eliyle yazanlar bile var. Eğer bu kopyacı sitelerin Seo çalışmaları sizinkinden iyiyse ve site sizinkinden köklüyse sizin özgün içeriğiniz o sitede daha üst sıralarda çıkar. İçeriği ilk siz yayınlamış olsanız bile sanki içeriği siz kopyalamışsınız gibi bir durumla karşılaşırsınız. Ne yazık ki Google bu konuda çok ince detaya henüz girebilmiş değil ve sistem şu an için pek adaletli değil. Sık rastlanmasada bu şekilde durumlar mevcut ve bu yüzden Seo’ya çok dikkat edilmeli  web  sitelerinin  sürekli olarak  ön planda olması için gayret sarfedilmelidir.

Seo çalışması  yapılmayan sitelerin ne kadar popüler içerikleri olsada uzun vadede kalıcı olamadıkları ve başarız oldukları ortadadır. Fakat  Seo yapacağız diye abartmakta sitemize zarar getirecektir. İlk Caffein ile son zamanlarda da Panda sitemi ile Google abartı içerikleri, içerik tekrarlarını ve fazlaca kullanılmış etiketleri tespit edip bu siteleri arka plana itmeye çalışması herkes tarafından biliniyor. Google Panda ile daha ince hesaplar yapıyor. Seo yapmak için girdiğiniz anahtar kelimeler size zarar getirebilir. Bu konuda dikkat etmeniz gerekenlerden en önemlisi özellikle yeterli sayıda ve tekrar etmeden anahtar kelimeleri girmenizdir. Bazı sitelerde mutlaka görüyorsunuzdur, yazıdan daha uzun anahtar kelime listesi vardır. Google bu siteleri spam olarak işaretlemek istiyor bunun içinde Pandayı geliştiriyor.

Bu siteler etiketleri sayesinde ani çıkışlar sergilerler ama bir zaman sonra indexten kaldırılırlar. Tek bir içeriğin bile bu şekilde olması sizin fişlenmenize neden olabilir. Bu yüzden dikkat etmeli ve içeriğinizi açıklayan en fazla 5 adet etiket girmelisiniz. Yazılarınızı yazarken dikkat etmeli hem başka bir içeriği tekrar etmemeli hemde içeriğin içerisinde tekrar düşmemelisiniz. Google bu tür içerikleri spam olarak algılayabilir ve sizi arama sonuçlarından uzaklaştırabilir. Bu tür siteler yaptıkları hatalı işlere göre ya Sandbox’a düşer bütün içerikleri arama sonuçlarından silinir ya da Google’ın daha hafif cezalarına maruz kalarak arama sonuçlarında geri plana itilir ve bazı indexleri silinir.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir