Seo Çalışma Stratejisi

Seo Çalışma Stratejisi

Seo Çalışma Stratejisi

Arama motorlarının doğal aramalarında sunulmakta olan hizmetler ve servisler ile ilgili anahtar kelimelerde üst sıralarda yer alınması amacıyla yapılan çalışmalar bütünü olan seo çalışmalarıyla istenilen noktalara gelinebilmesi için seo çalışmalarının belirli stratejiler doğrultusunda yürütülmesi gerekmektedir.

Seo stratejisi nasıl olmalıdır?

Öncelikli olarak seo çalışması yapılacak olan sitelerin ziyaretçi istatistikleri, html yapıları ve daha önce seo çalışması yapılmış ise çalışma sonucunda elde edilen veriler incelenmeli ve elde edilen veriler ile doğru orantılı seo stratejisi belirlenmelidir.

Belirlenen seo stratejisi doğrultusunda seo çalışmaları site içi ve site dışı olmak üzere iki ayrı koldan yürütülmeli, site içi seo çalışmaları ile sitelerin yazılımsal alt yapılarında gerekli olan güncellemeler yapılmalı ve sitemapler güncellenmelidir.

Site dışı seo çalışmalarında ise sitelerin pagerank değerlerini yükseltmek amacıyla site ile ilgili dizinlere siteler eklenmeli ve backlink ve sosyal medya yönetimi çalışmaları eşgüdüm içinde yürütülmelidir.

Sürdürülmekte olan seo çalışmaları ile ilgili haftalık veya aylık bazda hazırlanan analitik raporları seo çalışmaları sonucunda yaşanmakta olunan gelişmelerin takip edilebilmesi ve izlenecek yol haritasının belirlenebilmesi amacıyla sürekli olarak takip edilmeli ve müşterilere gönderilmelidir.

Seo çalışmaları uzun soluklu çalışmalardır. İnternette yaşanmakta olunan yoğun rekabetten dolayı seo çalışmaları ile kısa dönemde sonuç alınması mümkün değildir.

Seo çalışmaları ile arama motorlarının organic aramalarında hedeflenen noktaya gelinmiş olsa dahi çalışmaların kesintiye uğramaksızın devam etmesi gerekmektedir aksi takdirde internetteki yoğun rekabetten dolayı kısa bir süre sonra çalışmanın başlangıç noktasına geri dönülür.

 

5.00 avg. rating (91% score) - 1 vote

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir