SEO By Yoast

SEO By Yoast

SEO By Yoast

 

WordPress kullananlar için harika bir eklentinin tanıtımını yapmak için sabırsızlanıyoruz. SEO By Yoast her haliyle bütün seo eklentilerinden çok özeldir. Size bu yazıda detaylı şekilde birkaç önemli özelliğinden bahsedeceğiz ki bu özellikler bile bir kez olsun eklentiyi deneme kararı almanıza neden olacak.

En önemli özelliklerinden biri girdiğiniz bir paylaşımın Google’da nasıl görüneceğinin ön izlemesini yapabilme imkânı vermesidir. Bu özelliğin sundukları bununla da kalmıyor içeriğin Google’da görünümünün Seo için uygun olup olmadığına da karar veriyor. Size ön izleme esnasında paylaşımın seo açısından eksikliklerini belirtiyor ve gidermeniz için kolaylık sağlıyor.

Bahsettiğimiz ön izleme özelliğinin bir diğer avantajı ise size anahtar kelime önermesi. Bu sayede hem doğru kelimeleri seçmekte yardım almış oluyorsunuz hem de çok önemli olan zamandan kazanıyorsunuz. Bununla birlikte başlığınızı seo için uygun hale getirme imkânınızda ön izleme özelliği sayesinde var.

Google ön izlemesinin diğer önemli özelliklerinden biri anahtar kelimenin seo ayarlamalarının doğruluğunun kontrolünü sağlaması. Focus keyword sayesinde anahtar kelimelerinizin yazı içinde, başlıkta ve anahtar kelime olarak kullanılıp kullanılmadığını kolay bir şekilde kontrol edebiliyorsunuz. Bunun ne kadar önemli olduğunu anlatmamıza gerek olduğunu sanmıyoruz.

SEO By Yoast’ın diğer önemli özelliklerinden biri konuya özgü meta robots, sitemap gibi durumlarını ayarlayabiliyor olmanız. İsterseniz bir konunun arama motorlarında görünmemesini sağlayabilirsiniz. Bunun için kodlarla uğraşmanıza gerek yok. SEO By Yoast eklentisi sizin için basit bir şekilde hallediyor. Aynı ayarların bulunduğu bölgeden konuya özel 301 yönlendirmesi de yapabilirsiniz. Bildiğiniz gibi 30 yönlendirmesi kalıcı bir yönlendirmedir ve bazı zamanlar yapılması sitenin geleceği açısından gereklidir.

Son olarak SEO By Yoast eklentisinin en önemli özelliklerinden biri olan Seo analizi özelliğinden bahsetmek doğru olacaktır. Yazınızı yazıp focuskeyword kısmına anahtar kelimelerinizi girdikten sonra yazıyı taslak olarak kaydedin ve seo analizi yapın. Eklentinin bu özelliği seo açısından harika bir özellik. Sitenizin seo değerini size söylüyor. Sitenizin seo değeri ne kadar yüksek çıkarsa arama motoru başarısı da o kadar yükseliyor.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir