Seo Anahtar Kelime Yoğunluğu


Seo Anahtar Kelime Yoğunluğu

Seo Anahtar Kelime Yoğunluğu

Arama motorlarının organic aramalarında üst yer alınmak istenen anahtar kelimelerin doğru yoğunlukta kullanımı Kurumsal seo çalışmalarında çok büyük önem taşımaktadır.

Anahtar kelime seçiminde dikkat edilmesi gerekenler nedir?

Başta Google olmak üzere arama motorlarının organic aramalarında üst sıralarda yer alınmak istenen anahtar kelimeler, sunulmakta olan ürün ve/veya hizmetleri en doğru şekilde yansıtan kelime ve kelime gruplarından seçilmelidir.

Anahtar kelimelerin kullanım oranlarında nelere dikkat edilmelidir?

Anahtar kelimeler başta Google olmak üzere arama motorlarınca uygun görülen oranda kullanılması gerekmektedir.

Anahtar kelimelerin kullanım oranları kelimelerin organic aramalardaki rekabet düzeyi, web sitelerinin yaşları ve web sitelerinin backlink kaliteleri ile doğru orantılı olarak değişkenlik göstermekle birlikte ortalama yüzde 5 civarında anahtar kelime kullanılması arama motorları tarafından kabul görmektedir.

Anahtar kelimelerin özgün içeriklerdeki kullanım yoğunluğunu, kelime veya kelime gruplarının rekabet düzeyinin doğrudan etkilemesinin temel sebebi, kelime ve kelime gruplarındaki rekabet düzeyi arttıkça seo çalışmalarının daha dikkatli ve hassas yürütülme gerekliliğinden ileri gelmektedir. Dolayısıyla rekabet düzeyi standart olan kelime ve kelime gruplarına göre daha yüksek olan kelime ve kelime gruplarının kullanım oranı yüzde 2-3 bandını geçmemelidir.

Rekabet düzeyi düşük olan kelime ve kelime gruplarında ise bu oran yüzde 8’lere kadar ulaşabilir. Kullanılan anahtar kelimelerin oranları, belirlenen oranların dışına çıkması durumunda arama motorları web sitelerini spam olarak algılayacağından web sitelerinin olumsuz yönde etkileneceği unutulmamalıdır.

Web sitelerin uyması gereken anahtar kelime yoğunluğunu belirleyen başlıca faktörler, kelime veya kelime gruplarının rekabet düzeyi, web sitelerinin backlink kalitesi ve yaşı olarak sıralanabilir.

Arama motorları backlink kalitesi yüksek olan ve site yaşı daha fazla olan web sitelerine olabildiğince tolerans tanıdığından bu tarz web sitelerinin anahtar kelime kullanım oranlarını standartların bir miktar üzerine çıkartmalarında seo açısında herhangi bir sakınca yoktur.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir