Seo-Alexa İlişkisi

Alexa SEO

Alexa SEO

Alexa ile seo çalışmalarının herhangi bir bağlantısı bulunmamaktadır.
Alexa web sitelerinin ziyaretçi oranlarını ve ziyaretçilerin web sitelerinde ne kadar süre geçirdiklerini ölçen güvenilir bir servistir.
Alexa web siteleri ile ilgili verileri Alexa toolbar vasıtası ile elde ettiğinden ve internet kullanıcıları arısında çok küçük bir yüzdede Alexa toolbar kurulu olduğundan elde edilen veriler kesin sonuçları yansıtmamaktadır.
Alexa sıralamalarının Google seo çalışmalarına herhangi bir etkisi bulunmamaktadır. Fakat sitelerin Alexa verilerindeki yükseliş sitelerin Google aramalarındaki yükselişi de işaret ettiğinden önemlidir.

Sitelerin Alexa Değerleri Nasıl Arttırılabilir?

Alexa’nın en fazla değer verdiği konu ziyaretçilerin sitelerde geçirdikleri süredir. Ziyaretçilerin sitelerde geçirdikleri sürelerin arttırılabilmesi için öncelikli olarak özgün ve zengin içerikli web sitelerinin hazırlanması gerekmektedir.

Özgün ve zengin içeriklerin yanı sıra web sitelerinin etkili görsellerle de desteklenmesi sitelerin ziyaretçi kitlelerini arttıracağından Alexa sıralamasına da olumlu katkı sağlayacaktır.

Web sitelerine Alexa toolbar kullanan ziyaretçiler çekilmeye çalışılmalıdır. Mevcut web site ziyaretçileri Alexa toolbar kullanmıyorsa Alexa toolbar kullanmaları yönünde ikna edilmeye çalışılmaları faydalı olacaktır.

Web sitelerinde yayınlanan tüm içeriklerin birbirleri ile eşleştirilmesi ziyaretçilerin sitede geçireceği süreyi arttıracağından hem Alexa sıralaması hem de seo çalışması açısından faydalı olacaktır.

Alexa sıralamalarında üst sıralara çıkmak tıpkı seo çalışmaları gibi uzun soluklu ve devamlılık gerektiren bir çalışmadır. Dolayısı ile çalışmaların kesintiye uğramaksızın devam etmesi gerekmektedir. Unutulmamalıdır ki çalışma kesildiği andan itibaren kısa bir süreç içerisinde çalışmanın başlangıç noktasına geri dönülür.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir