Scrapbook Nedir?

FACEBOOK’TAN YENİ UYGULAMA, SCRAPBOOK

Facebook, her yaştan insanları hedefleyerek onlara ithafken, web âleminde aktif bir konumda yer almaya başlamıştır. Sosyal medya alanında kendini ön plana çıkarmış olan Facebook, 13 yaş sınırlamasını getirmesine rağmen bu konuda ne yazık ki başarılı olamamıştır. Gerek ebeveynlerinin sayesinde gerekse yaşlarını büyüterek sosyal medya ile tanışan çocuklara şahit oluyoruz. Çocuk üyelerinde var olduğu Facebook, yeni yaptığı çalışmada sosyal medya platformunda ki resimleri ek bir çatı altında toplamaya yönelik girişimlerde bulunmuştur.

Scrapbook Nedir?

Scrapbook Nedir?

Facebook Artık Çiftlerin Resimlerini Aynı Sayfada Birleştirebilecek;

Facebook, yeni bir resim uygulaması geliştirerek sosyal mecralarda boy gösteriyor. Çocuklu ve evli çiftlerin kullanımına sunan Facebook, yayınladığınız resimleri aynı sayfa altında birleştirerek bu sayede resimlerinizi bir arada tutmanızı sağlayan bir çalışma yapan Facebook kullanıcılar tarafından iyi yorumlar almış durumda. Scrapbook uygulaması, çocuklu aileler için geliştirilen bu uygulama kullanıcıların ilgisini çekeceği görüşünde. Ebeveynlerin ortak bir girişimde bulunarak açabileceği Scrapbook sayfası, kendilerinin ve çocuklarının resimlerini ortak bir yerde görebileceği bir nevi kütüphane görevi niteliği taşıyan bu uygulama büyük ses getireceği konuşuluyor.

Çocuklar içinde sanal ortamda güvenliklerine karşı çözüm yaratacak şekilde kendini gösterecek olan Scrapbook, anne ve babaların yoğun kullanımına da karşı karşıya kalabilir. Facebook’ un yeni uygulaması Scrapbook en çokta çocuklara yönelik bir çalışma olarak sosyal medyada kendini göstermeyi bekliyor ve ayrıca anne ve babaların izin vereceği kişilere erişim hakkı sunması da bu noktada önemli bir rol oynuyor. Ebeveynlerin erişimine izin verdiği kişiler dışında kimse çocukla iletişime geçemeyecek ve bu sayede çocuklarda anne ve babanın kontrolü altında olacaktır. Bir nevi çocukların sosyal medyada ki güvenliğini hedef alan Facebook bu uygulama sayesinde çok konuşulacak.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir