Samsung’dan Yeni Bilgisayar Konsepti

Samsung’dan hem şık hem de akıllı bir bilgisayar konsepti

Son zamanlarda sınırını zorlayan Samsung, akıllı telefon ve giyilebilir teknoloji ile adını sık sık duyduğumuz Samsung, bu sefer çok farklı ve yaratıcı bir ürünle karşımızda. Milano’da tanıtımı yapılan adı Smart Bike olan akıllı bisiklet adından çok bahsettiricek gibi duruyor. İtalyan Maestro Academy ile konsept içinde olan Samsung, akıllı bisiklet üzerinde gerekli çalışmalarını devam ettiriyor.

Artık bu noktadan sonar akıllı ürünlerin geliştirilmesi kullanışlı hale getirilmeside bazı değişik tasarımlara ve mühendislik getiriyor ,Tabii bir de teknolojiye yapılan yatırımlar ve  AR-GE faaliyetleri bu konuda çok önemli.Samsung, konsept olarak  akıllı bisiklet modeli yaratarak, akıllı telefonunuzu kullanarak bisikletinizi bir bağlı cihaza (connected device) çeviren bir model ortaya çıkarıyor.

Samsung’un ürettiği akıllı bisikletin en önemli özelliği, bir bisiklet sürücüsünün güvenlik avantajını sağlamasıdır. Bisikletin gidon kısmının üzerinde telefon tutacağı olarak kullanılabileceğiniz bir manyetik alan bulunmaktadır. Bunun yanı sıra Samsung’ un ürettiği akıllı bisiklet, Samsung’ un akıllı telefonlarında bulunan uygulamalarla entegre olarak, Samsung’ un akıllı telefonlarının ekranının üstünden bisikletin bazı fonksiyonlarını aktif hale getirmemizi sağlıyor.

Telefonunuz sayesinde, akıllı bisikletinizin arka kamerasını açıp arkada gelen vasr mı yok mu görebiliyorsunuz, önünüzü görmek için ışıkları

Telefonunuz üzerinden, akıllı bisikletinizin arka kamerasını çalıştırmanız ve ışıklarını yönetmeniz mümkün. Bununla birlikte Samsung akıllı telefonunuzun  üzerinden, Samsung bisikletinizin nereye gidecekseniz rotasını belirlersiniz ve bunları sosyal olarak paylaşmanız da mümkün kılınıyor. GPS sistemi sayesinde kat ettiğiniz yoluda öğrenebiliyorsunuz. Sele sensörlerinin altında bulunan dikiz aynası görevi gören bir kamera bulunmaktadır. Samsung’ un ürettiği akıllı bisikletin hala piyasaya çıkış zamanı ve fiyatı hala açıklanmamıştır. Alüminyumdan üretilen smart bike üzerindeki çalışmalarda hala devam etmektedir.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir