Samsung Galaxy

Artık adet haline gelmiş Samsung’un her sene bir Galaxy S bir de geniş ekranlı Note serisi amiral gemi telefonlarının çıkışını dört gözle bekleyenlerimiz vardır. Bu seneki Note serisi telefonunun 4.jenerasyonu olan yani tam adıyla Samsung Galaxy Note 4 yine büyük ekran severler tarafından çok beğenilmiş ve her zamanki gibi yüksek satış rakamları yakalamıştı.

Samsung Galaxy

Samsung Galaxy

Ama özellikle Note serisi telefonlarda pazarlara göre özellik farkı içermesi tartışma konusu olsa da bu şekilde olmasına karşın talepleri hala bir hayli yüksek olmaya devam ediyor. Bir tarafta 4 çekirdeğe sahip olan Qualcomm Snapdragon 805, diğer tarafta ise 8 çekirdeğe sahip olan Samsung Exynos 7 Octa işlemcisi bulunmakta. Karşılaştırıldıklarında birbirine çok yakın olan iki işlemci için şu ya da bu daha iyi şeklinde tartışmalar devam ede dursun Samsung’un Qualcomm tarafındaki (hatta şu anda herhangi bir firma ayırt etmeksizin) en iyi işlemci olan Snapdragon 810 işlemcisiyle yenilenmiş bir versiyonu çıkacağı söylentileri ortalıkta dolanıyor.

Snapdragon 805’e istinaden çok daha iyi bir performansa sahip olan, 8 çekirdek sayısına çıkartılmış olan Snapdragon 810’da geliştirilmiş ve birçok yeniliği bulunan Andreno 430 grafik işlemicisine sahip olan hali hazırda çok iyi bi performansa sahip olan Snapdragon 805 ve Exynos 7’li Note 4’ün Snapdragon 810 versiyonu ile gerek piyasada ki rakiplerine karşı gerekte pazardaki fiyatlar için sarsıcı bir etki yaratacaktır.

Son olarak çıkış tarihi ve fiyatı hakkında henüz hiç kimsenin bilgisi bulunmayan cihazın tıpkı kuzeni Galaxy S5 LTE-A modeli gibi Güney Kore’ye operatörlerine özel olacağını belirtelim. Tabii ki ilerleyen zaman da Avrupa’ya gelir mi bilinmez ama sanıyoruz ki her zaman ki gibi Türkiye’de satışa çıkmayacaktır.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir