SAMSUNG GALAXY SERİSİNDE GELİŞME

SAMSUNG ‘ DAN GALAXY SERİSİNDE Kİ GELİŞME

Kendinden çokça bahsettiren Samsung , şimdi de yeni bir proje ile karşınız da . Samsun tüm galaxy serisinde ki telefonlarına çevre dostu kaplar hazırlamaya başladı . Çevre sorunları konusunda sorumluluğunu yerine getirmek ve ürettiği çevre dostu ürünlerin de sorumluluğu arttırmak için tüm galaxy serisinde ki telefonlar için üretilen kaplar da geri dönüşümlü maddde kullanmaya karar verdi . Enerji üretimini minimum seviye ye çekmek isteyen firma samsung bu haberle atık maddelerin dönüşümünü arttırmak istediğini ve bunu hedeflediklerini söylediler .

Samsung-Galaxy-Logo_5785Samsung firması , Galaxy S4 ve Galaxy Note 3 ‘ gibi modellerin de bu işlemi yapmaya başlamıştır . Bu modellerle çevre dostu ürün üretinlerin de , şimdi de Galaxy S5 ile çevre dostu üretimini devam ettiriyor . Çevre dostu ürünler anlayışına sadık kalaraktan Galaxy S5 ambalajların da % 100 geri dönüştürülmüş maddeler kullanılıyor ve geri dönüştürülmüş maddeler kapların yapımın da kullanılmasına izin verilmiştir ve kullanılıyordur .

Samsung 2014 IF  tasarım yarışmasın da ambalaj bölümün de ödül kazanarak bu başarısını taçlandırdı . Bu saye de 1000 ton azaltılmış ve bir de 110.000 ağacın korunmasını sağlamış ve CO2 emisyonunu tahmini olarak azaltmıştır ve hem korunmasını sağlamıştır hem de çevre dostu ürünler sorumluluğunu yerine getirmiştir . Çevre dostu ürünler de ki sorumluluğunu Galaxy S5 serinde daha da yükselterek şarf kılıfların da bile geri dönüşüm malzemeleri kullanılmıştır . Ayrıca başka bir önemli detay ise plastik kaplar ve şarj kılıfların da dahi petrol bazlı çözücü ihtiva etmeyen soya mürekkepleri kullanılmaktadır . Bu sayede petrol bazlı çözücülerin kullanımı hem azalmış hem de 30 ton düşüş olmuştur . 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir