Rüzgar Enerjisi İle Çalışan USB Şarj Cihazı Yaptılar

Rüzgar Enerjisi İle Çalışan USB Şarj Cihazı Yaptılar

Anthony Dorsa isimli Binghamton Üniversitesinde öğrenim gören bir mekanik mühendisliği öğrencisi, 3D yazıcı ile basit, kullanışlı ve dahiyane bir tasarıma imza atarak rüzgar enerjisi ile çalışan USB şarj cihazı geliştirdi.

ruzgar-usb

Rüzgar Pili

Şu an için telefonu değil ama taşınabilir bataryaları şarj etmeyi başarabilen Dorsa, telefonu direkt şarj etmek için de cihazın üzerinde çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti.
Pek çok farklı tasarımı denedikten sonra Dorsa, savonius turbini biçimindeki tasarımın en ideal biçim olduğuna ve küçük boyutlarda yapıldığında en verimli şeklin bu olduğuna kanaat getirerek tasarımını bu biçim üzerinde şekillendirmiş.
‘’Benim elektronik konusundaki bilgim ne kadar iyi olursa olsun amatör düzeyde. Eğer telefonunuzu bu cihaza bağlı olarak uzun süre tutarsanız eriyebilir, patlayabilir ya da bir Decepticon’a dönüşebilir.” (şakacı bu da bizim kafadan) diyen Dorsa, “voltajı çok düşük olduğundan şarj cihazının güvenli olduğunu düşünüyorum; ama diğer taraftan da herhangi bir tehlikeden de sakınmaya çalışıyorum Eğer kullanacaksanız bunun sorumluluğu sizin” diyerek sorumluluktan da sıyrılıyor.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir