Resimlerden Seo ve Pintarest

Resimlerden Seo ve Pintarest

Resimlerden Seo ve Pintarest

Resimlerin seo açısından ne kadar önemli olduğunu bilmeyen yoktur. Sitemize gelen hitin neredeyse yarısı eğer etkin bir şekilde kullanıyorsak resimlerden gelir. Arama motorlarının görsel arama servisleri sitelerimize upload ettiğimiz resimleri listeleyerek bize hit sağlarlar. İnternette resimlerin ne kadar arandığını bilmeyen yoktur. Bu yüzden seo açısından görsellerin sitemize katkısı büyük olur.

Şimdi size yeni bir sosyal ağ ile seonuza nasıl katkı yapacağınızdan bahsedeceğiz. Sosyal ağlar sitelerimiz için çok iyi bir hit kaynağıdır. Son zamanlarda internette en çok konuşulan sosyal ağlardan biri Pintarest bilmeyenler için söyleyelim görsel sosyal ağı gibi bir şey. Yani duygu ve düşüncelerinizi resimlerle ifade ettiğiniz, sevdiğiniz fotoğraf ve diğer görsel dosyaları paylaştığınız bir yer. İnternette çıkan haberlere paralel kullanıcı sayısı artan Pintarest görsel açısından önemli bir site. Bizde yine seo için sitemizdeki görselleri bu yeni sosyal sitede paylaşabilir veya paylaştırabiliriz.

Sitemizden Pintarest’te yayınlanan görseller bizim için harika bir hit kaynağı olacaktır. Bunun yanında görselle ilgili yapılan aramalarda yine anahtar kelimede arama sonuçlarında, hem görsel arama sonuçlarında hem de web arama sonuçlarında üst sıralarda çıkabiliriz.

Sosyal ağ sayesinde içeriğimizle alakalı kullanıcıyı düzenli bir çalışma ile bulabilir ve gerçek manada geri dönüşü olan hitler alabiliriz. Örneğin teknoloji blogunuzda piyasaya yeni çıkacak olan bir ürünün fotoğraflarını yayınladınız. O fotoğrafları Pinterest’te de yayınladığınız zaman içeriği merak eden daha fazla bilgi almak isteyen meraklılar sitenizi ziyaret edecektir.

Dahası sitenize upload ettiğiniz fotoğrafları link olarak Pinterestte paylaştığınızda bu sitenize backlink olarak dönecektir. O resimden yani aldığımız backlinkten sitemize hit gelirse faydasının katlanarak büyüyeceğini biliyorsunuz. Bu durum yeni ve son zamanların en popüler sosyal ağı olan Pinterest’e özgü değil. Popüler olduğu ve herkes tarafından konuşulduğu bunun yanında çoğu bloga konu olduğu için oradan örnek verdik. Aynı şey Facebook’ta da yapılabilir. Ama resim açısından Pinterest konuya hâkim olduğu için ve resimlerle ilgilenenlerin bu siteye ilgisi arttığı için doğru bir örnek olduğunu düşünüyorum.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir