RAMAZAN AYI BOYUNCA EN ÇOK NELERİ TIKLADIK?

RAMAZAN AYI BOYUNCA EN ÇOK NELERİ TIKLADIK?

Ramazan Yandex

Ramazan Yandex

Ramazan ayı boyunca evde tüm gün ne yapsam diye düşünen kişiler kendilerini internette dolaşmaktan alıkoyamadılar. Ofis ortamında çalışan kişiler ise öğlen yemeklerindeki arada internette gezindi.

Arama motorlarından Yandex ramazan ayı boyunca yapmış olduğu analiz sonuçlarını açıkladı. Açıklanan sonuca göre Ramazan ayında Türkiye genelinde en çok “iftar ne zaman” sorgusu yapıldı.

Yapılan analize göre en çok merak edilen diğer konu ise “sahur vakti” oldu. “yemek tarifleri” ise üçüncü sırada yer aldı.

Ramazan ayı ile aynı zamana denk gelen Dünya kupası maçları ve LYS, ÖSYM tercihleri, tercih kılavuzu en çok arananlar listesinin başlarında bulunuyor.

Yandex Türkiyeye özel geliştirdiği servisleri ve ürünleri ile daha iyi bir hizmet sunabilme yolunda ilerliyor. Yaptığı bu hizmetler ile kişilerin beğenisini kazanmış durumda.

Popüler tarif zeytin yağlı yemekler

Ramazan ayının Yaza denk gelmesi ve bunaltıcı sıcaklar ile 18 saat aç kalınması kişileri hafif yemeklere doğru götürdü. İftarda ağır birşey yemek istemeyen kişiler, sağlıklarına dikkat edenler, yaz sıcaklarında bunalıp soğuk ama doyurucu birşeyler tüketmek isteyenlerin tercihi zeytin yağlı yemek tarifleri oldu. Ramazan sofralarının vazgeçilmezi güllaç ise yemek tarifleri grubunda aranan en çok ikinci kelime oldu. İzmir köfte tarifi ise sorgularda zirveyi zorladı.

Dünya kupası Ramazan ayına denk geldi

Bu yıl ülkemizde Ramazan ayı ile aynı zamana denk gelen Dünya kupası Ramazan ayı boyunca kullanıcıların yaptığı aramalarda etkili oldu. Dünya kupasında şampiyon olan Almanya ile Cezayir’in yaptığı maç en çok aranan müsabaka oldu. İspanya-Şili karşılaşması en çok aranan müsabakalarda ikinci sırada yer aldı. Brezilya-Almanya karşılaşması ise en çok aranan üçüncü müsabaka oldu. ÖSYM sonuçlarının açıklanması ve tercih sürecinin Ramazan ayına denk gelmesi Üniversite sınavına giren öğrencilerin ve ailelerinin ÖSYM tercih kılavuzu, ÖSYM puanları sorgularını yapmasına neden oldu.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir