PTT E-ticarette

PTT E-ticarette

Türkiye’nin en eski ve en başarılı kurumlarından biri olan PTT yakın zaman içinde e-ticaret yapmaya başlayacak. Farklı bir sitil ile başarılı olmaya çalışacak olan PTT’nin projeleri gerçekten heyecan verici. Geçmiş senelerde en çok kar eden kurumlardan biri olan PTT son zamanlarda yaptığı yeniliklerle isminden sıklıkla bahsettirir oldu. Türkiye’nin en güvenilir ve ucuz para transferi, posta işleri ve kargo işleri gibi birçok alanda hizmet veren PTT bize kalırsa e-ticarette de başarılı olacak.

Tanıtımı İzmir’de gerçekleştirilecek olan e-PTT AVM isimli proje ile 3 boyutlu online alışveriş yapılabilecek. PTT Genel Müdürü Osman Tural PTT’nin çeşitli planlarından ve özellikle yeni hayata geçecek e-ticaret sisteminden bahsetti. Genel Müdür Osman Tural’ın değindiği önemli konular şu şekilde;

  • Sistem dünyanın ve Türkiye’nin ilk 3 boyutlu alış veriş sistemi olacak
  • Ürünler 3 boyutlu olarak satın alınabilecek
  • İsteyen 2 boyutlu versiyonu kullanarak alışveriş yapabilecek.
  • Ön lansman bu ay İzmir’de gerçekleştirilecek
  • Sistem için büyük şirketlerle anlaşılıp dünyada bu proje lider hale getirilecek
  • Sistemde yer alacak dükkânların bire bir modelini görebileceksiniz
  • Bahsettiğimiz dükkâna basit bir şekilde satmak istediğiniz malları koyacaksınız
  • Müşteri temsilcisi de yer alacak ve size yardımcı olacak
  • KOBİ’ler sisteme davet edilecek ve dahil edilmeye çalışacak

Çok büyük bir proje olduğu kesin. Birçok alanda hizmet veren PTT’nin başarılı bir kurum olduğu kesin. Bu yenilikçi proje ile de başarılarını devam ettirebilecekler. Fikir olarak baktığımızda çok ileri bir fikir. Güvenlikte tam olarak sağlandığı zaman bu sistemin önüne kimse geçemez diye düşünüyoruz. Güvenlik açısından düşündüğümüzde şu an ülkemizde mal güvenliği ve satın alınan mal ile gelen malın farklılığı gibi birçok sorun yaşanmakta. PTT mal garantisi sağlayan kurum olarak yeni projesinde hizmet verecek.

E-ticarete rekabet ve yeni bir soluk getireceğini düşündüğümüz projenin KOBİ’ler içinde bir avantaj olduğu kesin. PTT’nin büyük bir kargo ve para transferi ağı olduğunu biliyorsunuz. Bunu dikkate alarak sistemi açıklamaya çalışalım. Müşteri ürünü satın aldığında ödemeyi PTT’ye yapar. PTT malı müşteriye ulaştırır. Müşteri ürünü görüp satışı onaylar. PTT parayı satıcıya aktarır.

Sistem pazarı ucuzlatacak gibi görünüyor. PTT’nin özellikle kargo gönderimlerinde diğer kargo şirketlerine göre ne kadar ucuz olduğunu herkes biliyor sanırım.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir