Proje Nedir? Proje’nin Yaşam Evreleri Nelerdir?

Proje

Proje, ileriye doğru yapılan hereket,plan ve girişimin hayata geçirilmesine denir. Proje‘nin başarılı olabilmesi için iyi planlanması ve her evresinin tamamıyla doğru yapılması gerekmektedir. evrelerden birinde olan yanlış ileriye yönelik hareketi de etkileyeceği için projeniz başarısızlıkla sonuçlanabilir. Bu yüzden iyi bir proje planla ve o projenin süreçlerini yürütebilecek takımla yürütülür.

Proje’nin Yaşam Evreleri Nelerdir?

Proje 4 aşamadan oluşur:

  • Planlama
  • Geliştirme
  • Uygulama
  • Sonuçlandırma

Plan yapılırken Proje Liderinin ileriyi görebiliyor olması ve nerede hangi sorunla karşılaşabileceğinin tamamen kestirebiliyor olması gerekmektedir.Planlama evresinde bütçeye ilişkin tahminlerde bulunulur.

Geliştirme evresinde projenin ayrıntılarını oluşturmaya başlarsınız.Bu ayrıntılar ile proje yönetimi başlar. Ayrıca takımda çalışacak profesyonel kişilerde bu evrede seçilir ve sonra 3. evre olan Uygulama evresine geçilir.

Uygulama evresinde seçilen takımla birlikte eksiksiz bir şekilde süreç başlar ve nakış işler gibi dikkatli bir şekilde web yazılım projesi yürütülür.

Ve en sonunda da projenizi başarılı bir şekilde oluşturmuş olursunuz. Proje yönetimi ciddi bir iş olduğu için Profesyonel bir destek almanızı öneririz.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir