PlayStation VR Odanıza Sığmayacak!

ps

PCmag’in haberine göre PlayStation VR, odanızda yaklaşık 6 metrekare alana ihtiyaç duyacak. Bu haberi PlayStation Asya sitesi de doğruluyor.  PlayStation VR deneyimi için oyun alanının 3m x 1,9m boyutlarında olması öneriliyor.

Sitede bulunan şemada oturan bir insan figürü göze çarpıyor. Sitedeki açıklamada da “Sanal gerçeklik gözlükleri kullanılırken oturulmasını öneriyoruz.” ibaresi yer alıyor.

 

Yükseklik kameraya bağlı

 

Oyun oynarken PlayStation kamerasına 70 santimetreye kadar yakınlaşabilirsiniz. Ancak kameraya ne kadar yakınlaşırsanız, oyun alanı o kadar daralacaktır. Yükseklik konusunda ise durum belirsiz. Ne internet sitesinde ne de başa kaynaklardan PlayStation VR deneyimi için gereken en düşük yükseklik hakkında bilgi verilmemiş. Fakat Sony’nin açıklamasına göre yükseklik mevzusu, kameranın gördüğü menzile bağlı olarak değişiyor.

PlayStation VR, sanal gerçeklik gözlüklerinde gördüklerinizi televizyona iki boyutlu olarak aktarabilecek. Aynı zamanda PlayStation 4 oyunları ve filmleri gibi iki boyutlu içerikler de sanal gerçeklik gözlüğünde izlenebilecek.

13 Ekim’de 399$ fiyat etiketiyle satışa sunulacak olan PlayStation VR ile birlikte platform için özel olarak Star Wars: Battlefront, Batman: Arkham VR, Final Fantasy 15 gibi oyunlar da aynı anda çıkacak.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir