Plastik Atıklarımız Elektrik Enerjisine Dönüşüyor

Gelecek Aydınlanıyor

Ülkemizin en büyük petrokimya tesisi olan Petkim’in ana sponsorluğunda düzenlenen atıkların enerjiye dönüşümü projesi ile evsel ve sanayi plastik atıkları elektrik enerjisine dönüşüyor, geleceğimiz aydınlanıyor.

Yapılan araştırmalara göre ülkemizde üç yüz elli bin ton dolayında plastik atık üretilmekte ve doğanın bu plastik atıkları yok etmesi binlerce yıl gibi bir süreç gerektirmektir.

Proje ile doğanın binlerce yılda yok etmeyi başarabildiği plastik atıklar ile ülkemizin enerji ihtiyacının %2’lik hiç de yadsınamayacak bir bölümü karşılanacaktır.

Ülkemizin %2’lik enerji ihtiyacının karşılanması bir buçuk milyon kişinin enerji ihtiyacının karşılanması anlamına gelmektedir.

Elektrik enerjisi üretiminde % 70’e yakın oranlarda dışa bağımlı olduğumuz gerçeğinden yola çıkacak olursak, proje ile ülkemizin büyük oranda yaşamakta olduğu döviz kaybının da önüne geçilecektir.

Gelecek Aydınlanıyor projesi ülkemizin önde gelen kurumları tarafından destekleniyor. Projesinin destekçi kurumları arasında Advansa, Akdeniz kimya, Aksa, Arteneius, Bak Ambalaj, Baytek, Meltem Kimya, Naksan, Super Film ve Zorlu Holding gibi ülkemizin dev kurumları yer almaktadır.

Gelecek Aydınlanıyor projesinin web tasarımı ve programlandırılması hizmeti Beycon Group tarafından gerçekleştirilmiştir.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir