Pinterest’te Değişiklikler Başladı

pinterest

Uzun zamandır en çok konuşulan sosyal ağlardan biri olan Pinterest‘te değişiklikler başladı. Yakın zaman içinde çok büyük adımlar atarak trafiğini inanılmaz derecede katlayan yeni sosyal site bu hızı devam ettirebilecek mi çok merak ediyoruz ama çoğu, sitenin yakın zaman içinde Facebook ve Twitter gibi sosyal medya devlerini tehdit etmeye başlayacağı düşünülüyor.

Pinterest basitçe bir görsel paylaşma sitesi. Duygu ve düşüncelerinizi, zevklerinizi görseller yardımıyla paylaşıp kendinize renkli bir profil oluşturabilirsiniz. Basit ve eğlenceli olması diğer sosyal ağlara göre pratik ve hızlı yapısı sayesinde öne çıkan Pinterest yakın zaman önce kullanıcı profili konusunda değişikliğe gideceğini duyurmuş en yeni tasarımın daha pratik olacağını ve çok sevileceğini duyuruya eklemişti. Yakın zaman önce bu değişiklik gerçekleşti.

Hatırlatmakta fayda var ki Pinterest’e üye olmak diğer sosyal ağlara göre biraz zor. Siteye direkt üye olamıyorsunuz. Bir arkadaşınızdan davetiye almalı ya da üye olmak için sitenin kendisinden davetiye beklemelisiniz. Bu da 1 gün kadar sürüyor. Zamanın önemi yok ama bu üye olma kısıtlamalarına rağmen sitenin gelişimi iyi noktalara işaret ediyor. Fakat son zamanlarda uygulanan bu tür durumların popülariteye çok etkisi olduğu da açık. Şöyle ki Google Plus ilk çıktığında sadece davetiye ile üyelik kabul ediyordu. Eğer bir arkadaşınız bir yerden davetiye bulduysa ancak sizde ağa dahil olabiliyordunuz. O kadar büyük bir patlama yaptı ki Google’ı şaşırttı. Bu sürekli dile getirirler. Pinterest’in durumu da aynı. Demek ki bu tür kısıtlamalar insanlarda daha fazla merak uyandırıyor ve insanın üye olma isteğini olumlu yönde etkiliyor.

Profil değişikliği dışında sitede başka değişikliklerde olacak. Daha önceden duyurduğumuz yeniliklerde var elbette. Örneğin Mobil uygulamalar. Çok yakında Mobil olarak siteye basit bir şekilde erişebileceksiniz. Bunun dışında site için uygulama geliştirilmesi projesi üstünde çalıştıklarını da biliyoruz. Bakalım bu değişiklikler Pinterest’i nasıl etkileyecek.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir