Pinterest Türkçe Konuşabiliyor!

Türkiye’de, sosyal ağların kullanımı  her geçen gün  hızla artmaya devam ediyor. Türkçe dil desteklerinin gelmesi ile daha fazla kullanıcıyı sosyal ağlara katılıyor. En son Vine için Türkçe dil desteğinin gelmesinin ardından  şimdi ise Pinterest bir atak yaparak Türkçe dil desteğini duyurdu ve kullanıma sundu. Bundan önce 20 dilde destek veren Pinterest, artık Türkçe konuşabilecek. Bu da Pinterest’in Türkiye’de kullanımının daha hızlı artacağını gösteriyor.

Pinterest kullanıcılarına Türkçe dil desteğinin geldiğini e-posta yolu ile, bloğundan ve web sitesi açıldığında “Pinterest artık Türkçe Konuşuyor!” diyerek duyurdu. Türkçe dil desteği sadece web için yapılmadı, iOs ve Android uygulamaları içinde eş zamanlı güncelleme yapıldı. Pinterest’i Türkçe kullanmak için ayarlar bölümünden dili Türkçe olarak değiştirmeniz yeterli.

Pinterest’in Türkçe dil özelliğini kazanması ile henüz Pinterest’te yer almamış olan markalar Pinterest’te yerini almaya başlayacak.  Özellikle Türkçe Pinterest ile Türkiye’nin tarihi, seyahat alanları, moda ve tasarım, yemek alanlarında hızlı paylaşım artışı gözlenecek.

 

 

 

5.00 avg. rating (91% score) - 1 vote

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Cevap

  1. Gamze dedi ki:

    Pinterestimi nasıl turkce yazılım haline getirebilirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir