Pinterest Nedir?

Pinterest Nedir?

Pinterest Nedir?

Kelime anlamıyla başlayacak olursak Pinterest “Pin” ve “Interest” kelimelerinin birleşmesinden oluşmuştur. Pin iğneleme anlamına gelmekte, interest ise ilgi demektir. Pinterest, video ve fotoğraf paylaşımına imkân veren sosyal medya platformudur. Platformdaki temel mantık ise ilan panosu olarak kullanılabilmesidir. Pinterest üzerinde ilginizi çeken konuların tıpkı gerçek bir ilan panosu gibi duyurusu yapılabilmektedir. Yapılan bu duyuruların farkı ise online platform üzerindeki sayısız kullanıcıyla paylaşılabilmesi ve en önemli özelliği de paylaşım kaynağının kim olduğunun görülebilmesidir.

50 milyonun üzerinde kullanıcısı olan Pinterest ile farklı kategorilere ayrılmış olan panolarda paylaşım yapılmaktadır. Önceden İngilizce olan sosyal ağ yapılan son güncellemeyle beraber Türkçe dil hizmeti vermeye de başlamıştır. Pinterest’in ücretsiz mobil uygulamaları sayesinde de sürekli yanınızda bulunan akıllı telefonlarla aktif olarak kullanım gerçekleştirmeniz mümkündür. Sosyal platformlarda olduğu gibi Pinterest’te de profilinizi düzenleyebilmek mümkündür.

Pinterest Nedir?

Pinterest Nedir?

Pinterest platformu sayesinde fotoğrafları bilgisayara kaydetme ve saklama derdi sona ermektedir. Bilgisayarınızda kalabalık yaratmadan, ilgi alanınıza göre oluşturduğunuz panolara kaydederek bilgisayarınızda büyük bir yer tasarrufu sağlayabilirsiniz. Bu resimlere tekrar bakmak istediğinizde ise Pinterest’e giriş yaparak ilgili klasör içinden kolaylıkla bu resimlere ulaşabilirsiniz. İlgi alanınıza göre oluşturabildiğiniz kadar pano oluşturmanız mümkün olmaktadır. Ayrıca bu panolarda yapılacak gizlilik ayarları ile yalnızca sizin görebileceğiniz panolar oluşturmak sitenin bir diğer avantajıdır.

Resimlerinizi yanınızda götürmeniz gereken durumlarda taşınabilir bellekler,  CD’ler, DVD’ler ya da laptopların yerine internetin olduğu her yerde Pinterest hesabınızdan tüm fotoğraflarınıza ulaşabilirsiniz.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir