Pinterest Nasıl Bir Sosyal Ağ?

Pinterest şu sıralar en çok konuşulan sosyal ağ durumuna geldi. Yapılan araştırmalarda Pinterest’in popülaritesinin hızlı bir artış gösterdiğini gözler önüne seriyor. Tüm bunlar Pinterest en önemli sosyal kanalı olma yolunda hızla ilerlediğini gösteriyor.

Pinterest fotoğraf paylaşımı  üzerine yapılandırılmış bir sosyal ağ. Pinterest’te fotoğraf paylaşımları yapılıyor; ama söylendiği kadar küçük bir kategorilendirme ile de değil.

Modaya düşkün olanlar; ilgi alanınıza giren paylaşımların yapıldığı kategorileri takip ederek harika kıyafetlerin ve çeşit çeşit dizaynların fotoğraflarını görebilir ve kendi kıyafetlerinizi paylaşabilirsiniz.

Pinterest’te ki diğer popüler paylaşım kategorilerinden biri de yemek tarifleri; bir yemek yaptınız, çok güzel görünüyor, fotoğrafını çekerek tarifi ile birlikte hemen Pinterest’te paylaşın. İlgilenenler fotoğrafınızı görüp tarifinizi alacaktır.  Hatta size tavsiyelerinizi soracaklardır. Bu sayede harika bir sosyal ortam kurabilirsiniz. Hazır yiyecek satan firmalar için Pinterest harika bir tanıtım ortamı olabilir.

Son zamanların en popüler sosyal ağlarından olan Pinterest; bazı bloglar tarafından yazılan yazılarda “kadınlar” kelimesi ile bir anılmaktadır. Oysa bu çok yanlış bir tavırdır. Bir sosyal ağı kadınlara özel kurulması ya da bu kadar popüler bir sosyal ağın sadece kadınlar ile ilgili paylaşımlar yapılıyor şeklinde yansıtılması çok yanlıştır.

Pinterest, ilgi alanlarını görsel olarak anlatmaya ve çeşitli şeyleri görsel olarak öğrenmeye çalışanlar için kadın-erkek fark etmeksizin harika bir mekandır.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...