Photoshop’a 3 Boyutlu Yazıcı Desteği

photoshop-3d-printingBirçok analiste göre 2014 yılının trendi üç boyutlu yazıcı (3D Printing) olacak. Adobe’de bu trendin belirleyicilerinden biri olmak yolunda.  Adobe tarafından  yayınlanan güncelleme ile Photoshop üç boyutlu yazıcı (3D Printing) desteği kazandı.

Photoshop’a eklenen yeni araçlar sayesinde kullanıcılar üç boyutlu olarak yazdırabilecek tasarımlar yaratabilecek ve üzerinde düzenlemeler yapabilecek. Diğer bir deyişle Photoshop kullanıcıları aynı iki boyutlu görsellerde olduğu gibi üç boyutlu modeller üzerinde çalışabilecek, onları özelleştirebilecek ve üç boyutlu yazıcılardan çıkarılmak üzere hazır hale getirebilecek.

Photoshop ile tasarlana üç boyutlu modeller print (yazdır) tuşu ile üç boyutlu yazıcılardan yazdırabilecekler. Adobe, Photoshop’un yebi özelliği ile üç boyutlu modelleme araçlarıyla üç boyutlu yazıcılar arasındaki uyuşmazlığın önüne geçmeyi hedefliyor.

Dijital tasarımda Photoshop ile harikalar yaratan grafik tasarımcılar şimdi Photoshop’un 3D printing desteği ile birlikte ürün tasarımı konusunda da yaratıcılıklarını konuşturabilecekler. Adobe’un bu büyük son güncellemesi Creative Cloud aboneleri, Creative Cloud uygulama aboneleri ve CS3 müşterileri için ücretsiz sunulacak.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir