Özel Ressamların Özel Logoları Olsaydı?

Hayatları, resimleri ve bakış açılarıyla hem insanlar hem de sanat tarihi üzerinde iz bırakan ressamları bir düşünün, hepsini bilmemiz mümkün değil fakat aklımıza dokuz on tane gelir herhalde; Da Vinci, Dali, Picasso, Van Gogh ve daha nicesi…

Kendine has dünyaları olan, kendine has kişiliklerin sadece onlara özel birer logosu olsaydı nasıl görünürdü? Brezilyalı Art Direktör Milton Omena bu sorunun cevabını bizim için çoktan yanıtlamış. Omena, yarattıkları akımlarla çoğu kişiye yön veren, yeni akımların oluşmasına katkı sağlayan sekiz önemli sanatçının hayatlarını, kişiliklerini, resim stillerini, yaşam tarzlarını inceleyerek onlara özel logolar tasarlamış. Leonardo da Vinci, Vincent van Gogh, Claude Monet, Salvador Dali, Pablo Picasso, Piet Mordrian, Jackson Polback ve Andy Warhel gibi isimlerin logolarının bulunduğu proje oldukça ilgi çekmiş durumda. Nasıl olmuş derseniz gelin birlikte inceleyelim;

Leonardo da Vinci

Da Vinci’nin logosunu tasarlarken referans olarak sanatçının eskizlerini, notlarını ve çalışmalarını kullanan Milton, ressamdan aldığı ilhamla tasarladığı logoda Da Vinci’nin yaratıcılığını vurguluyor.

 

Vincent van Gogh

Van Gogh’un logosunun tasarımı ise sanatçının fırça darbelerinden ilham alınarak yapılmış.

Claude Monet   

Milton’un Claude Monet için tasarladığı logo, ressamın evinin bahçesindeki gölün üzerindeki meşhur köprüden ilham alınarak yapılmış. 

Salvador Dali

Milton, 20’nci yüzyıl sanatının önemli figürlerinden biri olan Salvador Dalí’nin, logosunu tasarlarken en çok eğlendiği ressam olduğunu söylüyor.

Pablo Picasso

 

Piet Mondrian

Jackson Pollock

Andy Warhol

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir