Opera 15

 

Yeni özellikleriyle dikkat çeken ve daha kullanışlı bir arayüzle karşımıza çıkan Opera 15 web tarayıcısı Mac ve Windows versiyonlarını yayımladı.

Opera 15

Opera 15

 

Alternatif bir web tarayıcısı olan Opera geçtiğimiz yıllarda Turbo özelliği ile özelikle kotalı internet kullanan kişilerin tercihi olmayı başarmıştı. Web sayfasında ki görselleri ve videoları en küçük boyutta yükleyerek kotada önemli bir ölçüde tasarruf elde etmiştir. Şimdilerde Windows ve Mac sürümleri için yeni bir güncelleme hazırlayan Opera’nın yeni özelliği Stash desteği. Bu özellik ile web sayfaları kaydetilerek bilgisayarda saklanıp liste haline getirilebiliyor. Kaydedilen web sayfalarında arama yapılabiliyor ve içerikler kaydedildiği şekilde görüntülenebiliyor. Bu özellik kotalı internet kullanıcıları için fayda sağlayacak niteliktedir. Önceki sürümlerle karşılaştırıldığında daha kullanışlı bir indirme yöneticisi olduğunu anlayacaksınız. Dosya indirme işlevi sırasında canlı olarak indirme işleminin durumu görüntülenebilmekte.

 

 

Ek olarak;

  • Kullanıcıların ilgi alanlarına göre son haberler arasından keşif özelliği
  • Favori sitelerin bulundurulabileceği Speed Dial özeliği
  • Yavaş internet kullanıcıları için Off-Road desteği

Gibi kolaylıklarıyla Opera 15 özellikle kotalı internet kullanıcılarına sağladıkları avantajlardan dolayı daha çok kullanılacağa benziyor.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir