Çocuk gelin olmasınlar diye göçmen kızları destekleyen alışveriş sitesi

Olivela, göçmen kızları çocuk gelin olmaktan kurtarıp onlara farklı seçenek sunmak için destek olan bir alışveriş sitesi.

 

Uluslararası kar amacı gütmeyen bir yardım kuruluşu olan CARE ile “Creating Choices” girişiminde işbirliği yapan site, çocuk gelin olması muhtemel olan göçmen kızlarla irtibata geçiyor.

Göçmen çocukları CARE ile birlikte bir butik düzenlemeleri için önemli influencerlar ile bir araya getiriyorlar. Buradaki her butik farklı bir influencer ve çocukla beraber o çocuğun yıllık okul masraflarını karşılamak için düzenlenerek ürünler satışa çıkıyor.

 

Çoğunluğu lüks moda marklarının satışından oluşan sitede aksesuarlar, makyaj malzemeleri de yer alıyor. Valentino, Stella McCartney, Carolina Herrera, Marc Jacobs, Victoria Beckham gibi önemli markalar, sitede yer alan başlıca marka ve tasarımcılardan.

 

Bu iyilik sitesi Olivela CEO’su Stacey Boyd’un Ürdün’e yaptığı sırada tanıştığı 13 yaşındaki Rafef’ten sonra oluştu denilebilir. 5 yıl önce Suriye’den Ürdün’e ailesi ile birlikte göç etmek zorunda olan Rafef’in 14 ve 17 yaşlarındaki ablaları zorla evlendirilmiş anca Rafef CARE ile eğitim programı kapsamına alınmış.

 

Olivela’nın web sitesini ve program detaylarını buradan inceleyebilirsiniz.

 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir