Office 2007 Mail Posta Ayarları

POP3, IMAP veya HTTP hesabına göz atma veya bu hesapları değiştirme

Bu bölümde

Adınızın başka kişilere görünme biçimini değiştirin

 1. Araçlar menüsünden E-posta Hesapları‘nı tıklatın.GösterHesap Ayarları komutu Office Outlook 2007programındaki Araçlar menüsündedir. Outlook’un önceki sürümlerinden birini kullanıyorsanız aşağıdaki yönergeler uygulanmaz. Ürünün kendi Yardım dosyasına bakın. Kullandığınız programın başlık çubuğunda Outlook Express görüntüleniyorsa, kullandığınız program Outlook ile aynı değildir. Yardımcı olması için Outlook Express’teki Yardıma bakın.
 2. Değiştirmek istediğiniz e-posta hesabını seçin ve sonra Değiştir‘i tıklatın.
 3. Kullanıcı Bilgileri altında, Adınız kutusuna adınızı başka kişilerin görmesini istediğiniz biçimiyle yazın.E-posta Hesabını Değiştir iletişim kutusu

E-posta hesabınızın parolasını değiştirme

Sisteminizin güvenliğini korumaya yardımcı olmak için, parolanızı düzenli aralıklarla değiştirmelisiniz.

Büyük harf, küçük harf, rakam ve simgelerden oluşan sağlam parolalar kullanın. Zayıf parolalarda bu öğeler birlikte kullanılamaz. Sağlam parola: Y6dh!et5. Zayıf parola: House27. Parolalar 8 veya daha çok karakterden oluşmalıdır. En az 14 karakterin kullanıldığı bir geçiş tümcesi daha uygun olur.Parolanızı anımsamanız önemlidir. Unutursanız, Microsoft parolanızı geri çağıramaz. Not aldığınız parolaları, bunlarla koruduğunuz bilgilerden ayrı, güvenli bir yerde saklayın.

Not E-mail sunucusu parolasını değiştirdikten sonra Outlook’ta kaydedilen parolayı değiştirin. Posta sunucusu parolanızı değiştirmek için, ISP veya e-mail yöneticiniz tarafından sağlanan yönergeleri izleyin.

 1. Araçlar menüsünden E-posta Hesapları‘nı tıklatın.
 2. Hesap Ayarları komutu Office Outlook 2007programındaki Araçlar menüsündedir. Outlook’un önceki sürümlerinden birini kullanıyorsanız aşağıdaki yönergeler uygulanmaz. Ürünün kendi Yardım dosyasına bakın. Kullandığınız programın başlık çubuğunda Outlook Express görüntüleniyorsa, kullandığınız program Outlook ile aynı değildir. Yardımcı olması için Outlook Express’teki Yardıma bakın.
 3. Değiştirmek istediğiniz e-posta hesabını seçin ve sonra Değiştir‘i tıklatın.
 4. Oturum Açma Bilgileri altında, Parola kutusuna, ISP veya posta yöneticinizin sağladığı veya kendi oluşturduğunuz parolayı girin.E-posta Hesabını Değiştir iletişim kutusu
 5. Parolayı Anımsa onay kutusunu seçin. Not Parolanızı Parola kutusuna yazarak ve Parolayı anımsa onay kutusunu işaretleyerek, parolanızı anımsamasını sağlayabilirsiniz. Bu seçeneği seçerseniz, bilgisayarınıza erişimi olan herkes hesabınıza da erişebilir.

E-posta adresinizi değiştirme

Bazen, e-mail etki alanları değişebilir. Bu, ISS tarafından belirtildiği gibi, e-posta adresi birisi@example.com olan kişinin example.com adresini yeni bir adla değiştireceği anlamına gelir.

Örneğin, geçerli e-posta adresinizin sibel@deracan.com olduğunu varsayalım. ISP’niz olan Deracan, Ltd., başka bir şirket ile birleştiğini ve e-posta adresinizi sibel@example.com olarak değiştireceğini bildirir.

 1. Araçlar menüsünden E-posta Hesapları‘nı tıklatın.GösterHesap Ayarları komutu Office Outlook 2007programındaki Araçlar menüsündedir. Outlook’un önceki sürümlerinden birini kullanıyorsanız aşağıdaki yönergeler uygulanmaz. Ürünün kendi Yardım dosyasına bakın. Kullandığınız programın başlık çubuğunda Outlook Express görüntüleniyorsa, kullandığınız program Outlook ile aynı değildir. Yardımcı olması için Outlook Express’teki Yardıma bakın.
 2. Kullanıcı Bilgileri altında, E-posta adresi kutusuna, e-posta yöneticiniz veya ISP tarafından atanan tam e-posta adresini yazın. Sırasıyla, kullanıcı adı @ etki alanı bilgilerini girdiğinizden emin olun, örneğin, sibel@example.com.E-mail Hesabı Değiştir iletişim kutusu
 3. Diğer Ayarlar‘ı tıklatın.
 4. Genel sekmesinde, Diğer Kullanıcı Bilgileri altında Yanıt adresi kutusunda önceden bir outlook e-posta adresi belirttiyseniz, bu adresin hala doğru olduğuna dikkat edin. Yanıt e-posta adresi kutusunu boş bırakırsanız, e-postanız kişiler tarafından yanıtlandığında 2. adımda belirttiğiniz adres kullanılır.

E-posta sunucu adresinizi değiştirme

Sık olmasa da, e-posta gönderip almak için bağlandığınız sunucu değişebilir.

Örneğin, geçerli POP3 (POP geçidi: Internet e-posta sunucusundan e-posta iletileri almak için kullanılan genel protokol.) ve SMTP (Basit Posta Aktarım protokolü (SMTP): Internet üzerinden e-posta göndermek için kullanılan genel protokol.) e-posta sunucularınızın gelen.posta.example.com ve smtp.example.com olduğunu varsayalım. ISP’niz, sunucu yükseltmesini tamamladığını ve POP3 e-posta sunucunuzu posta.example.com olarak değiştireceğini bildirir.

 1. Araçlar menüsünden E-posta Hesapları‘nı tıklatın.GösterHesap Ayarları komutu Office Outlook 2007 programındaki Araçlar menüsündedir. Outlook’un önceki sürümlerinden birini kullanıyorsanız aşağıdaki yönergeler uygulanmaz. Ürünün kendi Yardım dosyasına bakın. Kullandığınız programın başlık çubuğunda Outlook Express görüntüleniyorsa, kullandığınız program Outlook ile aynı değildir. Yardımcı olması için Outlook Express’teki Yardıma bakın.
 2. E-posta sekmesinde, istediğiniz hesabı tıklatın ve Değiştir‘i tıklatın.Hesap Ayarlarındaki e-posta sekmesi
 3. Sunucu Bilgileri altında, Hesap Türü liste kutusunda, POP3, IMAP veya HTTP‘yi seçin. İpucu ISP’niz, sahip olduğunuz hesap türünü size söyleyebilir, ancak POP3 en yaygın hesap türüdür.E-posta Hesabını Değiştir iletişim kutusu
 4. Sunucu Bilgileri altında Gelen posta sunucusu kutusunda, ISS veya mail yöneticiniz tarafından sağlanan tam sunucu adını yazın. Bu, çoğunlukla mail. ve onu izleyen etki alanınızdır, örneğin mail.deracan.com.
 5. Sunucu Bilgileri altında Giden posta sunucusu kutusunda, ISS veya posta yöneticiniz tarafından sağlanan tam sunucu adını yazın. Bu, çoğunlukla smtp. ve onu izleyen etki alanınızdır, örneğin smtp.deracan.com.

Ek ayarlar

 1. Araçlar menüsünden E-posta Hesapları‘nı tıklatın.GösterHesap Ayarları komutu Office Outlook 2007 programındaki Araçlar menüsündedir. Outlook’un önceki sürümlerinden birini kullanıyorsanız aşağıdaki yönergeler uygulanmaz. Ürünün kendi Yardım dosyasına bakın. Kullandığınız programın başlık çubuğunda Outlook Express görüntüleniyorsa, kullandığınız program Outlook ile aynı değildir.
 2. Değiştirmek istediğiniz hesabı seçin.
 3. Diğer Ayarlar‘ı tıklattıktan sonra aşağıdakileri değiştirebilirsiniz:
  • Genel sekmesinde, Posta Hesabı‘nın altında, hesabı belirlemenize yardımcı olacak bir ad yazın, örneğin, Ev ISP E-postam.
  • IMAP e-posta hesabı kullanıyorsanız, öğeler silindiğinde denetim yapabilirsiniz. Temizleme Seçenekleri altında, Çevrimiçi durumda klasör değiştirirken öğeleri temizle onay kutusunu seçin.
  • Klasörler sekmesinde, bu hesaptan gönderdiğiniz postaların kaydedileceğini klasörü seçebilirsiniz.
  • Giden Sunucusu sekmesinde, giden Outlook SMTP posta sunucunuzun kimlik doğrulaması gerektirip gerektirmediğini belirtebilirsiniz. Bu, ISP ağına doğrudan bağlanmadan ISP hesabınızdan e-posta göndermenize ISP’niz tarafından izin veriliyorsa çoğunlukla gerekir, örneğin, evden uzak bir yerden çalışma ağınıza bağlanarak ev ISP e-posta hesabınızdan e-posta iletisi göndermek istediğinizde.Internet E-posta Ayarları iletişim kutusu
  • Bağlantı sekmesi, sunucuya Outlook’un nasıl bağlanacağını yapılandırdığınız yerdir.
  • ISP veya e-posta yöneticiniz, outlook sunucunuz tarafından kullanılan bağlantı noktası numarasını veya şifreleme yöntemini değiştirmenizi bildirirse, Gelişmiş sekmesinde ilgili değişikliği yapabilirsiniz.Internet E-posta Ayarları iletişim kutusundaki Gelişmiş sekmesi
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir