Nikon Fotoğraf Makinesinin Avantajları Nelerdir?

Nikon Fotoğraf Makinesinin Avantajları Nelerdir?

Nikon fotoğraf makinesi dünyada pek çok fotoğrafçının güvenerek kullandığı markalardan biridir. Sürekli yenilenen bu teknoloji giderek daha fazla fotoğrafçı ya da fotoğraf meraklıları tarafından kullanılmaktadır. Sağlam ve dayanıklı olan bir makine olduğu için savaş muhabirlerinin pek çoğunun kullandığı bir fotoğraf makinesidir.

En son teknolojiyi takip eden Nikon fotoğraf makinesinde kalitenin adresidir. Söz konusu marka optikte dünya lideri olan bir modeldir. Kalite konusunda taviz vermeyen Nikon sağlam olduğu için dağcıların da tercih ettikleri fotoğraf makinelerinden biridir.

Darbe alsa bile gövde yapısı sağlam ve dayanıklı olduğu için çalışmaya devam edecek nitelikte olan Nikon fotoğraf makinesi bu özelliği nedeni ile özellikle tercih sebebidir. Nikon iki gövdelidir. Arka gövde tamamen bir kapalı kutu içerisine saklanmıştır. Bu nedenle darbe geldiğinde bu bölüm kesinlikle darbeden etkilenmeyecektir. Aynı zamanda bu fotoğraf makineleri optik olarak da son derece keskin bir yapıya sahiptir. Renk ayrıştırması Nikon’un diğer markalara göre daha detaylıdır. Fotoğrafçıların fotoğraftaki algısına da bağlı olarak sıcak renk kullanımı detaylandırılabilir. Bazı kullanıcılar sıcak renkleri tercih edebilir ama bazıları tercih etmeyebilir. Ama Nikon fotoğraf makinesinin en önemli tarafı detayları yakalayabilme konusunda rahatlık sağlayan bir makine olmasıdır.

Canon marka fotoğraf makineleri ile karşılaştırıldığında Nikon fotoğraf makinesinin daha ağır olduğu ve daha sağlam bir gövdeye sahip olduğu söylenebilir. Canon ise daha az dayanıklıdır. Nikon’un gövdesi Canon’dan 100 gram daha ağırdır. Canon’da piksel daha fazladır. Nikon’un her koşulda çalışma özelliği bulunmaktadır. Canon daha kibar bir makinedir. Nikon’un whte balance özelliği dışarıdan ayarlanabilecek şekilde konulmuştur. Nikon’un seri çekim hızı gösteren özelliğinin erişimi son derece kolaydır. Nikon soldan sağa doğru mekanik bir sistemle diyaframı kontrol etmektedir.

 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir