Neden Seo Yapmalıyız?

Neden seo yapmalıyız sorusuna yanıt aramadan önce seo’nun ne anlama geldiğini açıklamamızda fayda var.

Seo sunulmakta olunan ürün ve hizmetlerle ilgili anahtar kelimelerde, Google, Yandex ve Bing gibi arama motorlarının doğal arama sonuçlarında üst sıralarda yer alınması amacıyla yapılan çalışmalar bütünüdür.

Seo web sitenizin bilinirliliğini arttırır ve pazar payınızı yükseltir

Özellikle son on yılda internet üzerinden, ürün ve hizmetlerin araştırılması ve ticari faaliyetlerin büyük bir hacim kazanmasından dolayı arama motorlarının doğal arama sonuçlarında üst sıralarda yer almak büyük önem kazandığından, seo çalışmaları da vazgeçilmez bir unsur haline gelmiştir.

Seo web sitelerinin bulunabilirliliğini kolaylaştırır

Hedef kitleniz ile iletişiminizi sağlayan en önemli mecra olan web siteniz, kolay bulunamadığı takdirde hiçbir anlam ifade etmez. Seo web sitenizin bulunabilirliğini ve bilinirliliğini arttıran en önemli çözümdür.

Seo markanıza olan güveni arttırır

Arama motorların doğal arama sonuçlarında üst sıralarda yer almak markanıza olan güveni, hedef kitlenize, kaliteli hizmet ve ürün sunduğunuz takdirde arttırır. Salt arama motorlarının doğal arama sonuçlarında üst sıralarda yer almak güven arttırmada yeterli olmayabilir.

Seo mağazalardan yapılan satışları da arttırır

Yapılan araştırmalar mağazalardan alışveriş yapan kitlelerinde, öncelikli olarak arama motorları üzerinde araştırma yaptığını ortaya koyduğundan, geleneksel satışları arttırmada da seo oldukça önemli bir yer tutmaktadır.

Seo’nun en büyük avantajı ölçümlenebilir olmasıdır.

Seo çalışmalarının her aşaması diğer pazarlama faaliyetlerinden farklı olarak ölçümlenebilmekte ve elde edilen veriler doğrultusunda strateji ve taktikler geliştirilebilmektedir.

Yukarıda bahsettiğimiz temel nedenler dışında, seo yaptırmamızı gerektirecek birçok başka neden de bulunmaktadır.  Görünen o ki internet kullanımı yaygınlaştıkça seo’nun önemi daha da artacaktır.

 

Barış YARDIMOĞLU

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...