Neden bir web siteniz olmalı?

Web sitelerinin önemi, her geçen gün biraz daha fazla anlaşılmaya başlansa da, henüz geniş kesimler tarafından önemi tam olarak anlaşılabilmiş değil. Örneğin birçok işletme yaptıkları işin internet yürütülmeye uygun olmadığını ileri sürerek web sitelerini gereksiz görmekte, web sitesi yaptırsalar bile salt yapılmış olsun diye yaptırmaktadırlar.

Web siteleri direkt olarak ticari faaliyetlerin yürütüldüğü mecralar olarak görülmemelidir. Kurumların iletişim bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler derli toplu bir şekilde web sitelerinde bulunabildiğinden, web siteleri kurumların kimliği konumundadır.

Web sitelerine dünyanın her noktasından erişilebildiğinden hedef pazarlar dar bir çerçeveden çıkarak, küresel bir boyut kazanır.  Web siteleri salt hedef pazarları genişletmekle de yetinmez. Hâlihazırda mevcut olan müşterilerin kurumlara karşı olan güvenlerinin artmasını da sağlar.

İnternet öylesine hızlı bir gelişim içerisinde ki artık kimse web siteniz var mı diye sormuyor.  Web sitenizin adresini istiyor dolaysıyla bir web siteniz mutlaka olmalı.

Kurumsal kimliğinizi yansıtan, kolay kullanım özellikleri olan bir web sitesine sahip olmak elbette ki çok önemlidir; fakat asla yeterli değildir. Web sitelerinin aktif olarak yönetilmesi, arama motorlarıyla uyumlu olacak şekilde yapılandırılması ve düzenli olarak güncellenmesi gerekmektedir. Aksi takdirde web sitelerinden istenilen düzeyde fayda sağlanamaz.

 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...