Mozilla 15 İndirilmeye Sunuldu

Mozilla 15 İndirilmeye Sunuldu

Mozilla 15 İndirilmeye Sunuldu

Mozilla Firefox tarayıcı pazarına yeni bir Firefox sürümü sundu. Uzun zamandır betası kullanılan Firefox 15 sürümünün ful sürümü yayımlandı.

Firefox 15’te görsel manada pek bir değişiklik yok. Ancak Mozilla, Firefox 15’te bellek geliştirmelerine ve tarayıcının performansını arttırmaya önem vermiş. Tarayıcıyı kullanırken önemli olan bizim için hızdır. Özellikle açılışta bizi bekleten tarayıcılar hoşumuza gitmez. Hızlı bir tarayıcı herkes tarafından kullanılır. Zaten bütün tarayıcılar da kendilerini ilk olarak hız yönünden ve güvenlik yönünden geliştirmeye çalışıyor. Müşteriler de tercihlerini bu yöne doğru çeviriyor.

Mozilla Firefox tarayıcısı, kendini saniyeler kadar ileri götürdü. Mozilla Firefox 14, 5.7 saniyede açılıyordu. Mozilla Firefox 15 ise 1.4 saniye daha erken açılıyor. Yani Mozilla Firefox 15, bir önceki sürümden 1.4 saniye erken açılıyor.

Firefox 15’in en önemli 2. özelliği ise bellek kullanımı. Mozilla Firefox 15 kullandığı belleği bırakmıyor. Eklenti performansı da bu özellikten geçiyor.

Bir başka gelişme daha var. Aslında buna gelişme demek pek doğru olmaz çünkü Mozilla Firefox 15 grafik kartınızın işlemcisini eskisinden daha çok kullanacağından bunun bir gerileme addedilmesi gerekir.

Firefox’ta yapılan güncellemeler artık sizden habersiz yapılmayacak. Tarayıcıyı ne zaman kullanırsanız o zaman yapılacak. Sizden habersiz bir internet kullanımı söz konusu olmayacak. Güncellemeyi yaptığınız zaman tarayıcıyı yeniden başlattığınızda tarayıcı yeni haline kavuşacak.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir