Mobil Sitelerin Seo açısından Önemi

Mobil Sitelerin Seo açısından Önemi

Mobil Sitelerin Seo açısından Önemi

Seo konusunda her konuda olduğu gibi yeniliklere uymamız gerekir. Değişiklikleri anı anına takip etmeli ve sitemize uygulamalıyız. Yoksa Seo açısından geri kalır rakiplerimizin arama sonuçlarında daha iyi yerlerde olmalarına zemin hazırlamış oluruz.

Şimdi dünya üzerinde yavaş yavaş değişmekte olan internete erişim trendleri konusundan bahsedeceğiz. Bildiğiniz gibi yapılan çeşitli araştırmalar sonucu akıllı telefon ve tablet satışlarının laptop satışlarını geçtiği ortaya çıktı. Bu durum iş hayatının çetin olması ve insanların daha az zamana sahip olmasından kaynaklanıyor. Zaman kıtlığı insanları internete girmek için kullandıkları araçları yanlarında taşımalarına neden oluyor. Akıllı telefonlar teknolojik açıdan bu kadar büyük gelişme göstermeden evvel bu işi laptoplar üstleniyordu fakat tabletler şu an daha kullanışlı geliyor. Peki bizim sitemiz bu duruma uygun mu? Veya kullanıcıların mobil interneti kullandığını bildiğimiz için bizde sitemizi bu duruma hazırlamak için planlar yaptık mı?

Her gün Google’ın mobil arama motorunu kullanan insan sayısı artıyor. Dolayısıyla sitelerimizin buna hazırlanması lazım yoksa yakın bir zaman sonra seo açısından çok geride kalacağımız gibi hitlerimizde de çok fazla düşme yaşayabiliriz.

Bazı siteler bu duruma şimdiden hazırlandılar peki yaptıkları doğru mu? Google konu hakkında uyarıyor. Siteler mobil hale dönüştürülüyor ama bu yeni halleri hiç arama dostu değil. Bu da sitenin bulunabilirliği konusunda Google’a sürekli sorun çıkartıyor.

Şu an var olan sitelerimizin mobil formatlarının da seo çalışmaları yapılmış şekilde kullanıma sunulması oldukça büyük önem taşıyor. Bunun bize en büyük avantajı mobil ortamda sitemizin takip edilebilecek olmasının getirdiği prestij ve hit. Rakiplerimizden bir adım önde olacağımız gibi her yerden takip edilebilir olacağımız için her zaman olduğundan daha fazla hite de sahip olacağız.

Sitemizin arama motorunda da prestij sahibi olması için eğer varsa mobil sürümünün düzgün bir şekilde Google’a tanıtılması şart.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir