Mobil SEO Dönemi

Yurtdışında yapılan araştırmalara göre SEO‘da Mobile doğru yöneliyor. Bu yüzden SEO danışmanlarının da Mobile SEO konusunda kendisini geliştirmesi gerekmektedir.

Mobil SEO Nasıl İşler?

Mobil SEO‘nun algoritması farklı işlemektedir. Google’ın mobil SEO için farklı algoritmaları ve botları vardır.Eğer mobil SEO ise hedefiniz onda yükselmekse yapmanız gereken en önemli şey sitenizi mobil Seo’ya uyumlu hale getirmektir.

Bilindik bütün SEO çalışmalarını Mobil SEO için de yapabilirsiniz.Ancak mobil sitelerin  farklı CSS dosyaları ile tanımlanmış stilleri olması gerekmektedir.SEL’de de belirtildiği üzere, handheld.css ve iphone.css adında farklı iki farklıstil dosyası düzenleyip, gerekli yönlendirmeleri bu stiller için yapmalısınız.

Dikkat etmeniz gereken bir diğer şey de sitenizde kırık link olmaması gerekmektedir.Ayrıca mobil Seo için tasarlanan site haritalarını kullanmanız gerekmektedir.

SEO web sitesi olanların yaptırması gereken bir çalışmadır yavaş yavaş mobil Seo dönemine de başladık bakalım Seo dünyasında neler olacak daha?

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir