Microsoft’un Windows XP Desteği Bitiyor

Windows XP İşletim Sistemi Kullanıcılarına Verilen Destek Sona Eriyor

Microsoft ‘un Windows XP İşletim Sistemi Kullanıcılarına Verilen Destek Sona Eriyor

Windows Server 2000, Windows 2000 Professional ve Windows XP Service Pack 2

kullananlara verilen destek 1 Temmuz 2010 itibarıyla sona eriyor.Microsoft, kullanım süresi 1 martta dolan Windows 7 RC’yi kullananları uyardı. Windows 7 RC ile çalışan bilgisayarlar 1 marttan itibaren artık 2 saatte bir sistemi yeniden başlatacak.
Ekim ayında pazara sunulan Windows 7 ‘nin piyasaya çıkmadan önceki son deneme sürümü Release Candidate (RC) için kullanıcılara tanınan süre 1 martta doluyor. Microsoft, Windows 7 RC kullanıcılarının sıkıntı yaşamaması için tam sürüm isletim sistemine geçmelerini öneriyor.
Öte yandan Microsoft;un bazı eski işletim sistemi sürümleri için kullanıcılara tanınan yasal destek süreleri de zaman aşımına uğruyor: Windows Server 2000, Windows 2000 Professional ve Windows XP Service Pack 2 kullananlara verilendestek ise Temmuz 2010 itibarıyla sona erecek.
Bu tarihten itibaren söz konusu işletim sistemleri için güncellemeler ve güvenlik yamaları gibi destekler kesilmiş olacak. Buna karşılık Microsoft tarihinin en uzun süre desteklenen işletim sistemi olan Windows XP SP 2 kullanıcılarının Windows XP Service Pack 3’e yükseltmeleri durumunda kendilerine tanınan destek süresi 2014 yılına uzatılabilecek.

Anadolu Ajansı

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Cevap Yok

  1. irem dedi ki:

    site güzel olmuş ben bilgisayar bölümü öğrencilerindenimde biraz daha bilgi verebilir misinsz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir