Microsoft Videosurf ‘ü Satın Aldı

microsoft videosurf

Mobil alanda Windows Mobile ile piyasada geri planda kalan Microsoft , Nokia ile atağa kalkmıştı. Bu atağıyla Google , Apple gibi dev işletim sistemlerine sahip rakiplerle yarışmaya çalışıyor.

Hatta rekabet ortamını yaratmak ve piyasada sağlam adımlarla ilerleyip yer edinmek için Lumialarda kullanılmaya başlayan Windows Mobile işletim sistemleri için çok güzel yatırımlarda yaptı.

En önemlilerinden biri  bir sürü Nokia Lumia’yı uygulama geliştiricilere bedava dağıtması. Bu telefonları uygulama geliştiricilere dağıtılmasının temel sebebi bu sayede işletim sistemi için kullanılabilecek 100 binden fazla uygulama geliştirilebilecek olması

Bu atakla uygulamaları çoğaltıp kullanıcıları arttırmayı ve böylecede Nokia&Windows Mobile ilişkisini pazarda kalıcı kılmayı amaçlayan Microsoft şimdi de internette video sektöründe ilerlemeyi amaçlıyor. Ondan önce Microsoft’un diğer bir atağı olan Sosyal medya gelişmelerinden bahsetmemiz faydalı olacaktır.

Microsoft son yenilikleriyle her alandan piyasaya girmeye çalışıyor. Yakın geçmişte Microsoft’un sosyal ağınıda görmüştük. Yapılan açıklamalarda Facebook ile yakın ilişkisine değinilen Microsoftun yeni sosyal ağı Google + ya gerçek bir rakip olabilecek mi zaman içinde göreceğiz. Her alanda pazara yavaş yavaş giren Microsoft’un son atağı ise bir video ağı kurmak. Bingi desteklemek için yaptığı bu çalışma için Videosurf sitesini alan Microsoft bu proje için ne kadar para ödedi henüz açıklığa kavuşmuş değil. Ama bu proje ile Youtube rakip olabileceği konuşuluyor.

Bing’in arama motoru piyasasında çok geri kaldığını söylemek doğru olur çünkü bu piyasanın lideri açık ara Google. Kendisi arama motoru piyasasının %90’ına sahip. Google Youtube ile video sektöründe de bir dev oldu. Video sektöründe ciddi rakipleri olsada Youtube lider durumda. Şimdi konuşulan Bing ile arama motoru piyasasında geri kalmış olan Microsoft bu projeleriyle ilerleme kaydedebilecek mi hep birlikte göreceğiz.

2006 yılından bu yana yayın yapmakta olan Videosurf sitesi’nin  ise halihazırda  40’a yakın çalışanı bulunuyor.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir