Microsoft Efsane Servislerini Kapatıyor

Windows Live ID

The Verge sitesinin haberine göre, atılacak en büyük adımlardan birisi “Windows Live ID” markasının yerini daha yalın olan “Microsoft Account” markasına bırakması. Bu işlem bu şekilde devam edecek ve çoğu uygulama ve servisin isminde yer alan “Windows Live” markası kaldırılacak. Mesela şu an ismi “Windows Live Resim Galerisi” olan servisin ismi Windows 8’de sadece “Resimler” olacak.

Değişecek olan isimlerden bazıları

– Microsoft Account (Hesabı) (Windows Live ID)
– Posta (Windows Live Posta)
– Takvim (Windows Live Takvim)
– Kişiler (Windows Live Contacts)
– Resimler (Windows Live Resim Galerisi)
– Müzik (Zune Music Player)
– Video (Zune Video Player)

Ancak Microsoft’un Windows 8 ile öldürmeyi planladığı tek marka Windows Live olmayacak, The Verge’de yayınlanan habere göre Microsoft, Windows Live ile birlikte, yıllardır kullandığı Zune markasını da tarihe gömmeye hazırlanıyor. Windows 8 ile birlikte Zune markası tarih olacak, tüm müzik ve video dağıtım kanallarını “Xbox Live for Windows” markası altında toplanacak. The Verge, Windows 8 Kullanıcı Önizlemesi’nde bütün Windows Live ve Zune isimlerinin kaldırılmayabileceğini fakat final sürümünde bu markaların tamamen kaldırılacağını iddia ediyor.

Microsoft’un kafa karıştırıcı ve gereksiz uzun isimler yerine, servislerinde amacına uygun isimler kullanması isabetli bir karar olmuş gibi görünüyor. Tabi son kararı, her zaman olduğu gibi, yine Windows kullanıcıları verecek.

 

Kaynak: Hürriyet

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir