Medikal Yazılım

Beycon Bilgi İletişim Hizmetleri Dış Ticaret ve Danışmanlık Limited Şirketi

Medikal Yazılım

1:Medikal Yazılım Randevu Kayıt Sistemi

Randevu KayıtTam boy görüntülemek için görsele tıklayınız

Tasarlanan yazılım ile hastalar randevu alımını, takibini web ortamında gerçekleştiriyor böylece  zaman kaybının önüne geçiliyor. Randevu alınacak doktorun gün içerisindeki tüm randevuları doluysa yedek randevu oluşturulabiliyor. Sistem hastaya ya da yapılacak işleme göre randevu verme sistemine dayanmaktadır. Yeni hastalar için bir sözleşme numarası ile hastaya ait kayıt açılır bu sayede daha sonraki girişlerde hastaya ait gerekli tüm bilgilere kolay ulaşım sağlanmaktadır. Medikal yazılım ile randevular randevu tipi ile flitrelenerek ayrı listeler halinde görüntülenebilmektedir. (Ameliyat hastaları, Yeni hastalar, Kontrol Hastaları) gibi.

2:Randevu üzerindeki değişikliklerinde randevu alınan doktora sistem otomatik olarak e-mail göndermektedir.

3:Hasta Kayıt Hasta Takip

Hasta TakipTam boy görüntülemek için görsele tıklayınız

Hastaya ait kişisel bilgilerin (medikal bilgiler, genel bilgiler, iletişim bilgileri, fiziksel bilgiler, alışkanlık- alerji bilgileri) kayıt edildiği ve kayıtların takip edildiği bölümdür. Hastaya ait bilgilere ulaşmak için hastanın adı, soyadı, protokol numarası, telefon numarası bilgilerine göre arama yapılabilmektedir. Ayrıca tasarladığımız yazılımda hızlı hasta kayıt sistemi bulunmaktadır bu sayede çok kısa sürede kayıtları tutulabilmektedir.

4:Hasta Muayene Bilgileri

AmeliyatlarTam boy görüntülemek için görsele tıklayınız

Medikal Sektörü için tasarladığımız yazılım da bulunan Medikal Record programıyla hastaların muayene bilgileri tüm detayları içerecek şekilde kayıt altına alınabilmektedir. (Fiziksel Bilgiler, Alerji Bilgileri, Alışkanlık Bilgileri, Geçirilen Cerrahi Müdahaleler) gibi ayrıca bu bilgilere güncellemelerde yapılabilmektedir.

5:Branşlara göre bilgi girişi yapılacak formlar (İsteğe Bağlı)

Bu bölümde yazılım her branş için ayrı olarak hazırlanabilen  (doktorun istediği formata uygun olarak hazırlanabilmektedir) kişinin hastalığı ve tedavisi ile ilgili kapsamlı bilgilerin bulunduğu formlar bulunmaktadır

6:Tasarladığımız yazılımda Ameliyat Yeri ve Günü belirleme web üzerinden gerçekleştirilebilmektir.

7:Medikal yazılımın içerisindeki Hasta Orderları programıyla hastaların ameliyat öncesi ve sonrası yapması gerekenler hastalara web üzerinden ulaştırılmaktadır.

8:Fatura Modülü (İsteğe Bağlı)

Yazılım isteklere dayalı olarak oluşturulan fatura modülünde Hasta ile ilgili fatura kesme işlemleri yapılabilmekte ayrıca kesilen fatura bilgileri saklanıp, gözlemlenebilmektedir. Bu bölümde  faturalar üzerinde çeşitli analizler de yapılabilmetedir.

9:Reçete Düzenleyebilme (İsteğe Bağlı)

Medikal yazılımın bölümünde hastaların kullandığı ilaçlar sisteme girilerek hazırlanan reçetelerin çıktıları alınabilmektedir.

Yeni Randevu

Tam boy görüntülemek için görsele tıklayınız

10:Hesap işlemleri (İsteğe Bağlı)

Bu bölümde yazılım hastaya yapılacak olan  ameliyatın, uygulanacak medikal tedavi programının ya da cihazlarla yapılacak işlemlerin otomatik fiyatlandırmaları yapılır.

11:Raporlama (İsteğe Bağlı)

Yazılımın bu bölümü vasıtası ile geniş ve kullanıcı tanımlı istenilen konularda işgücünü ve müşteri memnuniyetini arttırmaya yönelik çeşitli raporlamalar kolaylıkla yapılabilir. Bu raporlamalar ile ileriye dönük çalışma ve yatırımlar planlanabilmektir.  Örneğin aylık hasta portföyü çıkarılabilir, hasta yaş aralığı belirlenebilir, hangi işlemlerin ne kadar yapıldığı, hangi dönemlerde daha yoğun olduğu gibi çeşitli bilgilere ulaşılabilir.

12:SMS & E-posta gönderimi (İsteğe Bağlı)

Bu bölüm ile hastalara özel günlerde, promosyon duyurularında (bu tür gönderimlerde belli özelliklere sahip kişiler için data çıkarılabilir), doğum günlerinde e-mail yada SMS gönderimi yapılabilir.

13:Personel Tanımlama ve Kullanıcı Yetkilendirme;
Program içerisinde bulunan  personel tanımlama  bölümü ile personel ile ilgili tüm bilgiler tutulabilir, farklı kullanıcılar için yetki seviyeleri belirlenerek (kullanıcıların program içerisinde işlem yapabilecekleri bölümlerin belirlenmesi ) bilgi güvenliği garanti altına alınır ayrıca kayıtların kimin tarafından değiştirildiği sistemden öğrenilebilir.

14:Tasarladığımız medikal yazılımdaki Hasta Arama Programı ile hastalara daha kolay ve kısa sürede ulaşılabilmektedir.

15:Hastalar yazılımdaki haberler duyular bölümüyle merak ettikleri haberlere ve duyurulara kolaylıkla ulaşabilmektedir.

MedikalYazılım Diğer Özellikleri

 • Çoklu kullanıcı desteği.
 • Personel kayıt ve yetkilendirme.
 • Tek veya toplu SMS gönderebilme.
 • Güçlü ve çok kullanıcılı veritabanı. SQL veritabanı kullanılmıştır.
 • Program içerisinde hatırlatma notu ekleyebilme.
 • İstenirse ek olarak randevu bilgilerinin mail olarak ilgili doktora iletilmesi
 • Otomatik veri yedekleme ve geri yükleme.
 • İsteğe göre özel yazıcı çıktısı hazırlanabilmesi
 • Kasa girişi, günlük ve genel kasa raporlarının alınabilmesi
 • Şifreleme sistemi ile maksimum veri güvenliğinin sağlanması
 • Web üzerinden erişim ile istediğiniz her yerden, , istediğiniz her zaman datalarınıza erişim imkânı
 • Blackberry cihazına uyumlu program modülü ile buradan programı kullanabilme kolaylığı.
 • Kolay kullanımlı ara yüzü ile çabuk öğrenilir ve kullanımı kolaydır. Medikal yazılım windows işletim sisteminin tüm versiyonları için uyumludur.

Beycon Group

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir