LinkedIn yeni kariyer ürününü kullanıma sundu

LinkedIn yeni kariyer ürününü kullanıma sundu

LinkedIn, dünya genelindeki binlerce kariyer uzmanı için LinkedIn Talent Pipeline’nin kullanıma sunulduğunu duyurdu.

Talent Pipeline, kariyer uzmanlarının kaynaktan bağımsız olarak tüm yetenekleri tek bir yerden kolaylıkla yönetmesini sağlıyor böylece en iyi yeteneğin daha hızlı bir şekilde işe almasına yardımcı oluyor.

Talent Pipeline, LinkedIn’in en popüler Recruiter (Kariyer Uzmanı) ürününün bir parçası olarak ücretsiz kullanıma sunulacak.

Talent Pipeline, kariyer uzmanlarının yüzleşmeye başladığı yeni gerçeklikleri içeriyor. Hızla değişen iş dünyasında kariyer uzmanlarının işe alım ihtiyaçları için daha hızlı hareket etmesi gerekiyor. Eşzamanlı olarak sosyal medyanın ve potansiyel adaylara yönelik diğer kaynakların yükselişi daha doğrudan kaynak bulmaya yönelik bir değişime neden oluyor ve kariyer uzmanları ise “pasif” adayları da aramalarına dahil edebilmek için aktif adayların ötesinde bir arama gerçekleştiriyor.

LinkedIn gibi profesyonel ağlar, bugüne kadar ilk kez pasif adayların da ölçekli bir şekilde işe alınabilmesini mümkün kılıyor.

Resmi iş başvurusu sürecine girmeden önce bu potansiyel adayların belirlenmesi ve bunlarla ilişki kurulması, ihtiyaç duydukları anda şirketlerin işe alım ihtiyaçlarını daha hızlı karşılamasını sağlıyor.

Kaynak: Mediacat Online

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir