LinkedIn Profesyonel Sosyal Ağ

İnternet kullanıcıları arasında etkileşim kurmayı temel alan ve diğer sosyal ağların aksine iş dünyasına yönelik olarak geliştirilmiş bir sosyal ağ olan LinkedIn kurulduğu dönemlerde klasik sosyal ağ özelliğini çok fazla taşımıyordu. LinkedIn son dönemde  özellikle daha fazla sosyal ağ hüviyetine kavuşurken iş dünyasına yönelik olma özelliğini de yavaş yavaş kaybetmeye başladı.

Profesyonel sosyal ağ LinkedIn’i amaçları doğrultusunda doğru kullandığımızda kabiliyetlerimizi ortaya koyar, itibarımızı ve bilinirliğimizi artırır. Fakat LinkedIn hesaplarının yönetiminde bazı temel hatalar yapılmakta ve hesaplar amacı dışında kullanılmaktadır.

LinkedIn kullanıcılarının yaptıkları en büyük hata LinkedIn’i diğer sosyal ağlar gibi görüp Facebook ve Twitter’daki paylaşımlarını bu alanda da yapmalarıdır. LinkedIn hesaplarının yönetiminde yapılan bir diğer önemli hata da tanıdık tanımadık herkesin birbirini sosyal ağına davet etmesidir. Bu durum çoğu zaman ters etki yapmaktadır. LinkedIn davetlerinizde neden davetiye gönderdiğinizi ve davet gönderdiğiniz kişiyi nereden tanıdığınızı mutlaka eklemelisiniz.

Halihazırda dünyanın en büyük profesyonel sosyal ağı olan LinkedIn’in ne kadar büyük bir güce sahip olduğunu LınkedIn resmi rakamlarından daha net anlayabiliriz. LinkedIn şuan 85 milyonun üzerinde ve sürekli artış eğiliminde olan bir üye portföyüne sahip ve dünya genelindeki en büyük şirketlerin yöneticilerinin ve CEO’larının çok büyük bölümü LinkedIn üyesi.

LinkedIn ile yeni tanışanlar LinkedIn sadece öz geçmişlerini bırakabilecekleri bir platform olarak değerlendiriyorlar oysaki LinkedIn bu kadar dar kalıplara sığdırılamayacak kadar büyük bir platform.

LinkedIn’ı kendinizi geniş kitlelere tanıtmak, farklı ve güçlü yönlerinizi ortaya koymak, aradığınız pozisyon için en uygun adayı bulmak ve hedef kitlenizde var olanlarla profesyonel bir ağ kurarak bir sinerji oluşturabilirsiniz. LinkedIn’i verimli bir şekilde kullanmak için bilgilerinizi ve yetkilerinizi planlı bir şekilde güncellemelisiniz.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...