Linkedin Hesap Yönetimi

LİNKEDİN HESAP YÖNETİMİ

Linkedin, ülkemiz tarafından geç fark edilen, iş olanaklarının değerlendirilmesine yarayan bir sosyal medya mecrası olarak tanımlanabilir. Linkedin’in amacı, kullanıcıların kendi kariyerlerini özetleyerek oluşturdukları, hatta online cv olarak da düşünülebilir. LinkedIn, kullanıcıların, bir yandan arkadaş edinirken diğer yandan da meslektaşlarıyla iletişime geçebilmelerine olanak sağlar.

Linkedin Yönetimi

Linkedin Yönetimi

Linkedin Nasıl Etkili Kullanılır?

-Linkedin’i profesyonel anlamda kullanabilmek için, üye olunduktan sonra fotoğraflı ve detaylı bir profil oluşturmak gerekmektedir. Öz geçmiş, iş bilgileri, çalışılan pozisyon, unvan, eğitim durumu gibi bilgilerin açık ve net şekilde belirtilen profillerin iş bağlantıları kurmada daha avantajlı oldukları belirtilmiştir. Linkedin, diğer sosyal medya mecralarına göre daha resmi olduğundan dolayı profil resimlerinin ve paylaşılan bilgilerin daha ciddi olması gerekmektedir. Ayrıca eklediğiniz deneyimlerinizin onaylı olmasına dikkat edin.

-Profillerin onaylanması deneyimlerinizin daha da ön planda olmasını sağlar bu yüzden alandaki onay sayınızın artması, LinkedIn profilinizin etkisini arttıracak önemli bir etkendir.

-Link eklemeye önem gösterin.

Linkedin profilinizde verdiğiniz bilgilere mutlaka link ekleyin, böylelikle hem linkedin hesabınızı daha etkili yönetmiş olur hem de seo aramalarınız için faydalı olur. Dikkat edilmesi gereken sadece verilen linkin içerikler uyumlu olmasıdır.

-Profilinizi görünür hale getirdiğinizden emin olun.

Profilinizin açık olması ulaşılabilirliğiniz arttıracağınızdan linkedinde var olduğunuzu gösterecektir.

-Sektörünüzle ilgili oluşturulan gruplara katılın.

Mesleğinizi ve bulunduğunuz sektörü ilgilendiren gruplara katılmak, LinkedIn’de görünürlüğünüzü arttırmak açısından oldukça önemlidir. Gruplar aynı zamanda kendinizi tanıtmak içinde size yardımcı olacaktır.

-Blogunuzu LinkedIn ile senkronize edin.

Bloglar kaliteli içerik üretmeniz için size ait olduğundan dolayı özgün içeriklerin oluşturulması için uygun bir alan sağlar. Ürettiğiniz profesyonel içeriklerin LinkedIn’de değer bulması ve okunması için blogunuzu Linkedin hesabınızla senkronize etmeniz Linkedin hesabınızı yönetmeniz konusunda size yararlı olacaktır.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir