Link Yapısı Ve Seo

seo” href=”http://beycon.com.tr” target=”_blank”>

Link Yapısı ve Seo

Link Yapısı ve Seo

Seo çalışmalarında web sitelerinin link yapılarında dikkat edilmesi gereken bazı temel kıstaslar bulunmaktadır. Siteadiniz.com/dasdrr-s54wew%20-778ujasd.html şeklinde bir link yapısı asla doğru bir link yapısı değildir ve Seo açısından sizi geri plana itecek en iyi ihtimalle sizi olduğunuz yerde saydıracak bir link yapısıdır.

Doğru link yapısı şu şekilde olmalıdır; siteadiniz.com/yeni-cikan-cep-telefonlari . Bu şekilde yayınlanan içeriğin, başta Google olmak üzere arama motorlarında üst sıralarda çıkma olasılığını güçlendirir. Yine açıklayacak olursak teknolojikadamlar.net/yeni-cikan-cep-telefonlari şeklindeki bir linkte yayınlanan içerik, yapılan “ yeni cep telefonları “ şeklindeki bir aramada sondaki “ /yeni-cikan-cep-telefonlari “ uzantısı sayesinde arama sonuçlarında üst sıralarda çıkmasını kolaylaştıracaktır.

Bazı web masterlar linkin sonunda. html, .php, .asp gibi uzantıların olmasının iyi olacağını düşünürken bazıları da bu uzantıların gereksiz olduğunu düşünmektedir. Seo açısından çokta önemi yoktur. Tarayıcıların gelişmesinden dolayı artık sayfanın yazım dili pekte önem taşımamaktadır.

Yukarda bahsettiğimiz şekilde bir link yapısı WordPress tabanlı bloglarda kolaylıkla oluşturulabilir. Bunun için admin sayfasından kalıcı bağlantılara girmeniz gerekmektedir. WordPress bu uzantıyı başlıktan otomatik almaktadır. İsterseniz basit bir şekilde içerik girerken link yapısını manüel olarak da düzenleyebilirsiniz.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir