Link Juice

Link Juice, Türkçede Link şerbeti diyen geçen bir kavram. Seo Danışmanlarının çoğu bu kavramı bilir.Link Juice sitelerin birbirine verdikleri link ile sahip oldukları, Pagerank değerinin bir birine akmasıdır.

Seo çalışmasında ne kadar fazla PR değeri  yüksek siteden backlink alsanız o kadar iyi.Google Algoritması şöyle işliyor bir çok sitede yer alıyor demek ki bu önemli bir site. Ancak bu tam anlamıyla doğru sayılmaz.Google’da önemsiz bir sitenin bir yazısı değerli diye o üst sıralara yerleşmez.

Bir sitenin ya da sayfanın Google’da üst sırada yer alması için binlerce algoritmasını yerine getirmek gerekmektedir.Bu arada her sayfanın pagerankinin farklı olduğunu da belirtmek istiyoruz. Google Pr değerine göre sitenize güvenir ve yazdığınız yazıyı daha kolay indeksler. Genelde ilk açılan sitelerin kendiliğinden indekslenmesi oldukça zordur. Google botları bu sitelere çok geç gelir. Sizlerde ping atarak siteye botların gelmesini sağlarsınız ancak ping atmak çok sağlıklı değildir.

Link Juice ile PR ‘ın orantılı olduğunu unutmamanızda fayda var. Backlink ve PR ile sitenizde ciddi bir sıralama elde edebilirsiniz. Ancak bunlar yeterli değildir. Seo Danışmanı tarafından sitenize optimize ediliyor olmasını tavsiye ediyoruz hatta mümkünse web yazılımı için de  profesyonel destek almanızı tavsiye ediyoruz.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir