Link İnşası Nedir Ne İşe Yarar?

Link İnşası Nedir? Ne İşe Yarar?

Link İnşası Nedir? Ne İşe Yarar?

Seo çok uzun soluklu bir yolculuktur. Hemen her şeyin olacağını düşünenler çok yanılırlar. Profesyonel bir seo firmasıyla da anlaşsanız yine zaman içinde seo açısından değer kazanacaksınız. Bu yazımızda size siteniz için seo açısından katkıda bulunabileceğiniz link inşası yönteminden bahsedeceğiz.

Bir işe başladığınızda o işte kalıcı olmak zaman ister. Başka bir şehre taşındığınızda çevreyi tanımanız zaman alır. Nerde market var, nerde taksi durağı var, otobüs durağı nerde, sinema nerde gibi soruların cevapları zamanla kafanıza oturacak. Bazı şeyler bilindik olacak ve aklınızda kalacak. Link inşasında dikkat etmeniz gereken ilk konu bu. Açıkça ifade etmek gerekirse ilk etapta isim yapmalısınız. Akılda kalıcı olmalısınız. İlgili anahtar kelimede ilk sırada çıkamıyor olabilirsiniz ama örneğin URL olan içindeki “ Cep Tel “ kelimeleri görenin aklında kalmalı.

Link inşası nedir?

Tıpkı bir bina inşa eder gibi internette kendimize bir yer inşa etmektir. Üstünde durduğumuz ilk amacımız elbette link inşasına başlamadan önce biraz ismimizi duyurmak. İnternette kendimiz için bir yer edindiğimiz zaman link inşasına başlanabilir. Zaten sitemizle internette aktif işler yaptığımızda bilinirliğimi artacaktır. Unutmayın ki insanların büyük çoğunluğu arama motorları ile sitenize ulaşsa da tavsiyeler ve çeşitli bloglarda yer verilen linklerde insanların sitenize gelmesinde etkili rol oynar.

Faydası nedir?

Seo açısından çok kaliteli katkı sağlayacaktır. Arama motorlarına harika bir tanıtım olacaktır. İsmimiz daha fazla duyulmaya başlayacaktır. Tavsiye edilen bir yer haline geleceğiz. Birçok kelimede seo açısından güçleneceğiz.

Bahsedilebilecek en büyük faydalarından biri elbette ki sanal ortamdaki yerimizi sağlamlaştıracak olması. Şöyle düşünmek lazım bir yerde ne kadar iziniz varsa, bir konuda ne kadar çok isminiz geçiyorsa o kadar güçlü görünürsünüz ve bu direk olarak bilinirliliğinizi ve doğal olarak hitinizi arttırır.

Bir konuda çok ismimizin ve linkimizin geçmesi önemli elbette link inşasında dikkat edilmesi gereken ve fayda sağlayacak diğer konu o konunun çok fazla yerde ismimizle birlikte geçmesidir. Kendinizi ilgili konuda fayda sağlayan içeriğinizle internetin ilgili alanlarında yer alacaksınız. Bunu yapmak için çeşitli yollardan faydalanacaksınız.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir