LG G Flex 2

Dünya’nın ilk esnek telefonu olarak bilinen LG G Flex’in devamı niteliğinde sayılan LG G Flex 2 henüz resmi olarak açıklanmasa da ortaya çıktı. Yeni G Flex 2 ile bizi neler bekliyor ? Telefonda ne tarz şeyler değişecek ?. Telefon resmi olarak ne zaman tanıtılacak ve Türkiye’ye gelip gelmeyeceğinin soruları işte bu yazı da saklı.

LG G Flex 2

LG G Flex 2

Aslında LG G Flex, LG nin beklediği ilgiyi görmemişti. Bir çok ülke de hala normal düz olan cihazlar tecih edilmiş, bu yüzden de  LG’nin bu modelini devam ettirmeyeceği düşünülmüştü. Ancak LG, hazır dünyada ilk bir şey yapmışken rütbemi elden kaybetmeyeyim diyerek bu modeli yeni üst bir modelini çıkararak seri haline getirmiş oldu. Büyük ve esnek ekrana sahip bu telefonun 2015 yılında tanıtılması bekleniyor.

LG ile iç içe olan firmalara göre LG, bu telefonu piyasa süreceği kesin ve 2015 yılında gerçekleşecek olan CES’te (Consumer Electronics Show)  tanıtacak. Las Vegas’ta gerçekleşecek olan CES’te diğer markalarında amiral gemisi veya üst segment cihazlarının tanıtılacağını düşünürsek bu modelin göreceği ilgi bizleri kuşkulandırıyor. Tahminimize göre gene G Flex’teki gibi yoğun bir ilgiyle karşılanmayacaktır.

Beklenen özellikler neler ?

Yeni tanıtılacak olan LG G Flex 2’nin yine aynı dereceli açıda bir esnekliğe sahip olacağı belirtilirken modelin G Flex gibi 6 inç (15,24 cm) büyüklüğünde kalacağı ve Full HD çözünürlüğe sahip olacağı düşünülüyor. Amiral gemisinde G3’te qHD tercih eden LG, yeni modeliyle her ne kadar tekrar 1080p ye dönmüş olsa da bu G serisinde qHD den vazgeçtiğinin anlamına gelmez. En az 32GB depolama alanına sahip olacağı iddia edilen ve maksimum 64 GB dahili depolaması olacağı söyleniyor. MicroSD kart desteğinin ne yazık ki olmayacağı bu modelde yine kendi kendini tamir edebilen bir arka kapak olacak (ekran büküldükten sonra eski haline gelme). 13 MP arka kamera beklentisi olan cihazda bir çok yeni nesil telefonda bulunan SnapDragon 805 işlemcisi olması bekleniliyor. Gorilla Glass 4 duyurulduktan sonra bu modelde Gorilla Glass 3 bulunacağı ve Nadroid’in en güncel sürümü 5.0’ın olacağı söylentiler arasında.

Türkiye’ye Gelir mi ?

Aslında hangi ülkelerde satışı olacağı konusunda bir bilgi yok ama hepimizin bildiği gibi ilk model G Flex’in Türkiye de satışı olmuştu. Ayrıca LG’nin çoğu modelini Türkiye’ye getirdiğini ve burada önemli bir altyapıya sahip olduğunu da göz önüne alırsak cihazın gelme ihtimali bir hayli yüksek. Ancak ilk modelin Türkiye de çok fazla ilgi görmediğinden ikinci modelinde çok fazla satacağı hele ki kredi kartıyla taksit devrinin bittiği bir dönemde açıkcası beklenmiyor.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir