Latitude Google Maps ile Son Buluyor

Latitude Google Maps ile Son Buluyor

Google Maps’in değişim sürecinde olduğu söyleniyordu. Google harita hizmetinin yeni tasarımını beta olarak kullanıcıya sundu ve yapılan değişiklikleri mobil platformuna da taşıdı. Yeni Google Maps uygulaması tablet ve akıllı telefonlar için yayınlandı.

iPhone ve iPad kullanıcılarının da Google Play aracılığıyla uygulamaya erişebileceği Google blogundan yayınlandı. Apple, Google’ın harita hizmetinden çıkarak iOS 6 ile birlikte kendi harita hizmetine geçmişti.Maps sonrasında iPhone ve İpad versiyonu App Store’da yerini  aldı.

Kullanıcının Android cihazında yüklü olan uygulama güncelleme şeklinde kullanıcıya dağıtılacak. Geliştirilmiş olan navigasyon sistemi ve keşif seçenekleriyle göze çarpan uygulama Android 4.0.3 ve üzeri işletim sistemine sahip olan cihazlarda bulunuyor.

Navigasyon özelliği artık rota oluşturma, güncel trafik durumu ve alternatif yol önerileri gibi becerilere sahip olan uygulama konum tabanlı bir servise dönüştü. Bu gelişme sonucunda yeni restoranlar keşfederek beğendiğiniz yerlere puan verebilecek ve arkadaşlarınızla paylaşabileceksiniz.

Google harita hizmetinde yaptığı bu değişiklikler sonucunda Latitude servisini kapatacağını belirtti. 9 Ağustos’tan sonra kullanım dışında kalacak olan Latitude, Google Maps’in yeni sürümünde yer almayacak.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir