Kurumsal Seo Nasıl Yapılır ?

Kurumsal Seo Nasıl Yapılır ?

Kurumsal Seo Nasıl Yapılır ?

Arama motorlarının doğal aramalarında sunulmakta olan ürün ve hizmetleri yansıtan anahtar kelimelerde üst sıralarda yer alınması amacıyla yapılmakta olan kurumsal seo çalışmaları birçok farklı çalışmayı bünyesinde barındıran çalışmalar bütünüdür.

Kurumsal seo çalışmalarında öncelikli olarak bilinmesi gereken konu, kurumsal seo çalışmalarının devamlılık gerektiren çalışmalar olmasıdır.

Kurumsal seo çalışmaları site içi çalışmalar ve site dışı çalışmalar olmak üzere ayrılmaktadır. Kurumsal seo site içi çalışmalar, kurumların web sitelerinin yazılımsal alt yapılarının ve tasarımlarının arama motorlarıyla uyumlu hale getirilmesini kapsamaktadır.

Kurumsal seo site dışı çalışmalar ise backlink alımından sosyal medya yönetimine kadar birçok farklı çalışmayı bünyesinde barındırmaktadır.

Başta Google olmak üzere arama motorlarının en fazla dikkat ettikleri konu web sitelerinde özgün içeriklerin kullanılıp kullanılmadığıdır.

Kurumsal seo çalışması yapılmakta olan web sitelerinde kopya içerik kullanılması yapılmış veya yapılacak olan diğer seo çalışmalarının hiçbir anlam ifade etmemesine sebep olacaktır. Dolayısıyla kurumsal seo hizmeti alınacak olan şirketin editoryal hizmet verip vermediği çok önem arz etmektedir.

Kurumsal seo çalışmalarında hedef anahtar kelimelerde üst sıralarda yer alınmasında arama motorlarının izin verdiği oranda kullanılan anahtar kelimelerle zenginleştirilmiş özgün ve güncel içeriklerin kullanılması oldukça faydalı olmakta ve rakiplerin bir adım önüne geçilmesini sağlamaktadır.

Web sitelerinde sürekli olarak güncel özgün içeriklerin yayınlanması teknik olarak oldukça zor olacağından güncel içeriklerin yayınlanması amacıyla blog sayfaları oluşturulmalı ve web siteleri üzerinden blog sayfalarına bağlantı seo için verilmelidir.

Kurumsal seo çalışmaları kısa vadeli ticari amaçlar güden çalışmalar değildir. Kurumsal seo çalışmaları minimum 3 ila 6 ay arası düzenli bir çalışmayı gerektirmektedir.

Kurumsal seo çalışmalarının temel amacı tüketiciler nezdinde marka bilinirliğini yükseltmek ve marka bağımlılığı yaratmaktır.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir