Kurumsal Blog ve Seo

Kurumsal Blog ve Seo

Kurumsal Blog ve Seo

Kurumsal seo blog sayfaları arama motorlarının doğal aramalarında üst sıralarda yer alınması amacıyla yapılan seo çalışmaları açısından oldukça önemlidir.

Kurumsal blog sayfalarının seo çalışmaları açısından fayda sağlayabilmesi için özgün içeriklere sahip olması, anahtar kelimelerin dengeli bir şekilde kullanılması ve backlink çalışmaları oldukça önemlidir.

Blog sayfalarının,  arama motorlarının doğal aramalarında üst sıralarda yer alması amacıyla yapılan tüm bu çalışmaların verimli olabilmesi için blog sayfalarına periyodik aralıklarla düzenli içeriklerin eklenmesi gerekmektedir. Aksi takdirde yapılan seo çalışmaları boşa kürek sallamadan ileriye gitmeyeceği unutulmamalıdır.

Bilinmelidir ki düzenli içerik eklenen web siteleri ve/veya blog sayfaları kaliteli banklinklere sahip fakat düzenli olarak güncellenmeyen blog sayfalarından ve/veya sitelerden daima bir adım öndedir.

Başta Google olmak üzere arama motorları düzenli güncellenen blog sayfalarını ve web sitelerini her zaman bir adım tutarlar. Google, geliştirmiş olduğu en son algoritmasında güncellemenin önemini resmi olarak da açıklamıştır.

Blog sayfalarına özgün olma koşuluyla her gün bir yazı ve iki günde bir yazı girilmesi sayfaları rakiplerin kısa sürede önüne taşıyacak ve doğal aramalarda üst sıralarda yer almasını sağlayacaktır.

Kurumsal blog sayfalarında dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli konu ise blog yazılarına gelen yorumların cevapsız bırakılmamasıdır.

Yapmış olduğu yorumun cevaplandığını gören blog okuyucusu kendine önem verildiğinin farkına vararak blog sayfasının sıkı bir takipçisi konumuna gelecek ve blog sayfasının sosyal mecralarda tanıtımını yapacaktır.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir