Küresel Isınma Bitti mi?

Uzun bir süredir dünyayı tehdit eden unsurların başında gelen küresel ısınma, son dönemlerde gündemde yer almıyordu. Acaba küresel ısınma tehdidinde gerileme mi var?

Dünya Meteoroloji Örgütü’nün iklim araştırma kolu olan bilim insanları, şimdiye kadar küresel ısınmaya karşı mücadelenin sonuçsuz kalarak, 2016 yılında da rekor derecede sıcaklık artışlarına maruz kalındığını belirtiyorlar.

2016 yılı için beklenen sıcaklık artışı rakamlarının henüz Ağustos ayına girilmeden aşıldığını ifade eden bilim insanları, bunun küresel ısınma ile mücadelede cesaret kırıcı olduğunu kaydediyor.

WMO‘nun iklim araştırma programının direktörü David Carlson, Thomson Reuters Vakfı’na yaptığı açıklamada; bilim insanlarının 2016 yılı için “ılımlı bir yıl” olacağı tahmini yaptıklarını; fakat elde edilen sonuçların kendilerini son derece şaşırttığını belirtti.

Carlson, gündem yoğunluğu nedeniyle geri plana atılan küresel iklim değişikliği konusunda, hükümetlerin gerekli çalışmalara odaklanmaları gerektiğini de sözlerine ekledi.

5.00 avg. rating (91% score) - 1 vote

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir