Korsan paylaşıma ceza geliyor

Korsan paylaşıma ceza geliyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yapılan yeni düzenleme ile müzik, edebiyat ve sinema eserlerinin korsan paylaşımına ceza geliyor.

Yeni düzenleme ile birlikte kullanıcılar kendi bilgisayarlarından sosyal medya mecralarını kullanarak arkadaşlarına, müzik eseri, sinema filmi veya kitap gönderdiklerinde otomatik olarak tespit edilip cezaya maruz kalacaklar.

Sosyal medya mecraları üzerinden paylaşım yapan kullanıcılara, yasa dışı çoğaltma yapma suçundan para cezasına kadar yaptırımlar uygulanabilecek.

Kullanılacak olan sistemde yer alan robot yazılım ile telif hakkı söz konusu olan bir eserin hangi bilgisayar üzerinden paylaşıldığı anında tespit edilebiliyor. Robot yazılım kullanıcıların bilgisayarlarındaki diğer bilgilere ise kesinlikle ulaşamıyor.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Cevap

  1. evet dedi ki:

    Birincisi, yapılan iş zaten baştan yalnış. O zaman sosyal PAYLAŞIM olmasının bi manası kalmıyor zaten. Ayrıca bilgisayardaki diğer bilgilere erişip erişmemesi hiç önemli değil ki zaten Microsoft bunu yıllardır yapıyor gerek yok ekstradan bir programa.

    “Eskiden insanların ayaklarında zincirler vardı köle olduklarını biliyorlardı, şimdikler bunu da bilmiyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir