Kişisel Web Tasarım

Web Tasarım

İnternet sitelerinin temel amacı tanıtım yapmak, haber vermek, kendimizi ifade etmek, satış yapmak ve duyuru yapmaktır. İnternet siteleri geniş kitlelere ulaşmayı kolaylaştırdığından her türlü amaç internet siteleri üzerinden kolaylıkla gerçekleştirilebilmektedir. Genel olarak internet sitelerinin temel amacı paylaşım yapmaktır. İnternet siteleri üzerinden ürün ya da hizmet bilgileri paylaşılabilmekte, ürün ve servislerin satışları gerçekleştirilebilmektedir.

Kişisel web tasarımıkurumsal web tasarımı ve şirket web tasarımlarının hepsi farklı amaçlara hizmet ettiğinden hepsinin tasarımlarının farklı özelliklere sahip olması gerekmektedir.

Kişisel bir web sitesi veya bir şirketin web sitesi sahibinin kimliğini yansıttığından tasarımlarında oldukça dikkatli davranılmalıdır. Kişisel web sitelerinde kendimizi daha iyi yansıtabilmek için web tasarımlarımızın kendi tarzımızda kişiliğimizi yansıtan tasarımlar olması gerekmektedir.

Örneğin boya üreticisi DYO’nun, faaliyet gösterdiği sektörü ve temizliği sembolize etmesi amacıyla tüm renkleri ve arka planda sadece beyazı kullanarak tasarladığı web sitesi kurumsal kimliği en iyi yansıtan web siteleri arasındadır.

Web sitelerinin kişisel veya kurumsal karakterleri yansıtabilmesi için tasarımlarda en ufak değişiklikleri uygulama gerekliliğinin yanı sıra genel web tasarım kurallarına da eksiksiz bir şekilde uyulması gerekmektedir.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir